Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga itt lakni nálunk?

Van joga itt lakni nálunk?

Figyelt kérdés

Elég kacifántos a történet, de megpróbálom érthetően leírni.

12 éves voltam amikor 10 évve lezelőtt az apám elhagyott minket egy másik nőért. Nagykorúságomig köteles lett volna fizetni a gyerektartást, amit ő egyáltalán nem tett meg. Most viszont visszaköltözött hozzánk, mondván, hogy a fél ház a nevén van. A kérdésem az lenne, hogy vajon, tényleg joga van még itt lakni? Azt tudom, hogy a gyerektartást visszamenőleg is lehet tőle követelni.

Ez nem úgy működik, hogy kiszabják neki a tartozást, és pl. automatikusan elveszik tőle a ház részt, ha nem hajlandó fizetni? Mert kb. annyit kellene visszamenőleg fizetnie, amennyit a ház fele ér.

Tudom, hogy ez így nagyon kevés infó, de lehet nyugodtan kérdezni, ha valami nem világos.

Köszönet, a normális válaszokért.


2011. febr. 16. 10:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csak külön költöztek.
2011. febr. 16. 14:13
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha külön költöztek, akkor jogilag házasok és MINDEN vagyonuk közös, igy teljesen jogos az apa részéröl, hogy odaköltözik.

Ha ezt nem akarja anyád, akkor minél elöbb adja be a válópert és kérje a vagyonmegosztást, illetve a kizárólagos lakáshasználatot - de azt azért tudnu kell, hogy az apát ki kell ebben az esetben is fizetnie. Sokkal értelmesebb lett volna már annak idején elválni, mert csak akkor lenne tiszta a helyzet, igy meg csak ráfizet anyád.

2011. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát így jog szerint ott lakhat.

A gyerektartást sem kérhetitek.

Amikor elköltözött apukád anyukádnak be kellett volna adnia a válókeresetet és elválni tőle.

Most már nem tudtok mit csinálni sem azzal, hogy nem fizetett gyerektartást, sem azzal, hogy visszaköltözött.

Ha most elválnak, akkor ha elköltözik apukád, anyukádnak ki kell fizetnie a ház felét. Vagy ha olyan a ház, meg lehet osztani, külön mérőket felszereltetni. Vagy megpróbáljátok kiutálni, hátha elköltözik magától, bár szerintem nem fog.

2011. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
jah várj, ha nem váltak el, akkor a gyerektartás se létezik.
2011. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Most jogilag a saját házába költözött haza,a saját családjához.Amikor elköltözött,akkor kellett volna tőle elválni,és perelni gyt-ért.
2011. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!