Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszavehetik utólag?

Visszavehetik utólag?

Figyelt kérdés
Visszavehetik utólag a kifizetett árvaságit ha nem járok be órákra, de még fél évig nem szüntetik meg a tanulói jogviszonyom? (nem vagyok már tanköteles)
2011. febr. 17. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vissza.
2011. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt kifejtenéd részletesen? ha nem szüntetik meg addig a jogviszonyom, csak félév végén kiderül hogy sok a hiányzásom ezért nem lesznek meg a tárgyak... akkor én nehezen tudom elképzelni hogy emiatt visszavennék. de mindenki mást mond.
2011. febr. 17. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja akkor nem. Attól a perctől nem jár amikor megszűnik a jogviszonyod. És csak azt vehetik vissza amit innentől jogtalanul veszel fel. Csak az elején félreértettem a kérdést. Bocs.
2011. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bár mostmár nem vagyok benne biztos, ha túl sok a hiányzásom nem szüntetik meg akár évközben is :S meg azt sem tudom, hogy mennyi hiányzás a maximum amitől még nem szüntetik meg... szóval ha tudod, vagy valaki tudja hol tudnék ennek utánajárni, megköszönném. (suliban nagyon bunkók, ott nem szeretnék ilyeneket kérdezni...)
2011. febr. 17. 17:33
 5/6 BlackSword ***** válasza:
83%

Gondolom egyetemre/főiskolára jársz...


Ez úgy működik, hogy kirúgni nem fognak, csak áttesznek költségtérítésesbe, ha nem éred el egy év alatt a 30kreditet...

Elméletileg az előadások 20%-át 3 előadást lehet tárgyanként kihagyni igazoltan...


De miért nem akarsz bejárni???

2011. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

fősulira járok, de tanulói jogviszonyom van, nem hallgatói. felsőfokú szakképzés szakközépiskolai részen. azért nem akarok bejárni, mert most már biztos, hogy szeptembertől egyetemre fogok járni, olyan szakra ami érdekel. tehát ezt a sulit nem fejezem be, még lenne ezen a féléven kívül egy évem. és nem szeretnék fél évig szenvedni vele ha úgysem kapok papírt.

amúgy 30 %-ot lehet hiányozni, de ha ezt mindenből meghaladom, gondolom megszüntetik a jogviszonyom.

vagy hogyan lehetne megoldani ezt?

2011. febr. 17. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!