Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megváltoztathatom a nevem?

Megváltoztathatom a nevem?

Figyelt kérdés
Egy keresztnevem van, szeretném megváltoztatni, és szeretném egy harmadikat is, az Emilyt. Ez így lehetséges? Hány éves kortól lehet? Mennyibe kerül?
2009. febr. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 keresztneved lehet. Megváltoztatni meg tudod amire akarod, de ha nem vagy külföldi, vagy nem tudom, hogy van, de ha magyar szüleid vannak és te is magyar állampolgár vagy, akkor csak magyar írás szerint adhatod a nevet magadnak, szóval Emili.
2009. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elírtam... Szóval egy másodikat akarok.
2009. febr. 13. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Anyakönyvvezetőnél lehet kezdeményezni, ha kiskorú vagy akkor a szülőknek kell intézni. Csak olyan névre lehet változtatni ami az anyakönyvezhető nevek között szerepel. (Emily név nem igazán tartozik ebbe a körbe)A díja 10.000,- Ft

2009. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Megkérdezhetem hogy miért akarod megváltoztatni?
2009. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert rettentően utálom. A vezetéknevem nagyon ritka - akinek ez a neve, 100%, hogy valami távoli rokon -, és hallás után nehéz leírni, mindig betűznöm kell, a keresztnevemet pedig simán csak nem szeretem. :)
2009. febr. 13. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!