Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megváltoztathatom a nevem? (lent)

Megváltoztathatom a nevem? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval, most L.G.(nemírom ki)-nek hívnak, de a Vezetéknevem nem tetszik, meg nem is "Szeretem" használni.(több okból is)

Na kitaláltam, hogy megváltoztatom, anyukám nevére + a keresztnév lenne más. Ez megvalósítható? Hol és mennyibe kerülne. Milyen kortól lehet(ha lehet) ilyet?!


2010. jún. 2. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenki megváltoztathatja a nevét (életében egyszer). Ha már elmúltál 18 éves, akkor egyedül, ha még nem, akkor a szüleid beleegyezésével.
2010. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Lakóhelyed szerint illetékes okmányirodánál érdeklődj.
2010. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! 18 év felett lehetséges. Az illetékes anyakönyvvezetőhöz bemész. Névváltoztatási kérelmet kitöltöd, illetéket megfizetet (azt hiszem 10eft+10eft, mert vezeték és keresztnevet is akarsz változtatni). A kérelem része az indoklás. Hosszasabb folyamat, de kivitelezhető. Tehát csak pénz és idő kérdése.
2010. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Lehet. Barátnőm kb.10 évvel ezelőtt megváltoztatta a nevét, és anyja vezetéknevét-keresztnevét használja. Fiútestvére nemrég is megváltoztatta a nevét. kb.20ezer Ft-ba kerül. Azt hiszem, hogy önkormányzatnál lehet megváltoztatni. Sok sikert!
2010. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem csak egyszer lehet megváltoztatni a nevet. Láttam aki többször tette, indokolásként pedig azt írta mert csak. Egy volt anyakönyvvezető. :)
2010. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ja igen okmányiroda! Utolsó voltam.
2010. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, ha családtagod nevét választod, akkor az állam engedélyezi.:)
2010. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is meg szeretném, teljességgel megértelek.
2010. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Névváltoztatási kérelemmel az illetékes anyakönyvvezetőhöz kell személyesen bemenni. Az anyakönyvvezető ad egy formanyomtatványt ami több adatot tartalmaz (születési anyakönyvi kivonatod vidd, személyigazolvány, lakcímkártyát). A névváltoztatási kérelem benyújtásának feltétele az illeték megfizetése. A te esetedben kétszer 10eft, mivel nem csak a családi neved, de a keresztneved is szeretnéd megváltoztatni. A kérelmed a belügyminisztériumban fogják elbírálni. Hosszabb folyamat. Sok sikert.
2010. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te Lakatos Gábor vagy az tuti!!!

Megértem hogy a Lakatost le akarod szedni, tipikus cigánynév, én is szégyellném.

2010. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!