Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban ilyen veszélyes...

Valóban ilyen veszélyes kiadni lakást albérletbe? Folyt. Lent

Figyelt kérdés
Egyre több helyről hallottam,és utána is néztem.Ha kiadom a lakásomat,annak ellenére,hogy szerződést kötünk,a bérlőt nem rakhatom ki,ha ő nem akar kimenni.Kiüritési pert,meg ideiglenes intézkedést kell kérni a biróságtól.Egy ilyen p.per lefolyása akár 1-2 év is lehet?Milyen törvény ez?-a saját ingatlanomhoz mi köze van a biróságnak? Köszi a válaszokat.
2011. febr. 26. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát, én ezért csak olyannak adom ki a lakást, aki biztosan elmegy.
2011. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez sajnos így van...

Persze vannak nem túl kedves megoldások is, de lehet, hogy én is inkább azokat vetném be. Persze még fizessek évekig, hogy "visszakapjam" a saját lakásomat.

2011. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha hivatalosan adnák ki az ingatlant, nem lennének ilyen gondok.

Persze én sem szeretek adózni.

2011. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Én konkrét esettel szolgálhatok.Adott egy üzlet,aminek van egy tulajdonosa.Bérleti szerződést köt egy céggel,mint bérbeadó.A cégtulaj egy idő után eladja a céget,egy másik félnek úgy,hogy a tulajdonost egyik sem értesiti,a változásról.Eltelik 1-2 hónap,és a tulajdonos számlájára nem érkezik be a bérleti dij.A tulajdonos felszólitó leveleket küld,válasz semmi.Oda megy.Mit lát?Egy idegen ember tevékenykedik az ingatlanjában,mint új cégvezető.Majd szemtelenül kijelenti,hogy ő semmit sem fog fizetni,és nyugodtan menjen a tulaj perelni,ha ez nem tetszik.Az ügyet a biróság 12 hónapja nem képes letárgyalni,az ingyenélő azóta is birtokolja az üzletet,ingyen.Annyit sikerült elérni,hogy a céget felszámoltatta a tulaj,de az ingyenélő még mindig ott van.MERT most a kiüritési engedélyre kell várni.Tudniillik,a tulajdonos ÖNKÉNYESEN NEM TEHETI KI!!!!Szép kis törvény? Ha nem a környezetemben történik meg,el sem hiszem.
2011. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hiába van szerződés,hiába legális,nem teheted ki állitólag.Nem egy esetet olvastam a jogi fórumon.Oda mehetsz három kopasz kigyúrt emberrel,kirakhatod, de ha feljelent MEGBÜNTETNEK.Birtokvédelem illeti meg az ilyen szemeteket.Mi van itt a törvénykezésben?Megőrült aki ilyen törvényt hoz?Ezek után eszem ágában sincs kiadni a lakásomat.
2011. febr. 26. 13:28
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Jól teszed ,ha nem adod ki,nálunk az albérlő fogadott 2 kigyúrt kopaszt,hogy ha jön a tulaj a bérleti díjért akkor a lépcsőházban verjék meg. Tulaj most már arra sem mer menni.
2011. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Erről beszélek pont,ha a tulaj IS vinne két kigyúrt kopasz embert,akkor is az albérlőnek lenne igaza.Legalábbis a mostani törvény alapján.Ez szép!
2011. febr. 26. 17:26
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Ja!!!és azt elfelejtettem megirni,hogy a dolog elején a tulaj nem tudta,hogy ez igy működik igy kihivta a rendőrséget.Azt mondták forduljon birósághoz,vagy a jegyzőhöz, ők semmit sem tehetnek.A jegyző élből elutasitotta,hogy forduljon a birósághoz,ő sem kötelezheti a kiüritésre.Majd kiderült,ha ott elkezd cirkuszolni,az üzletében,még őt vihették volna el!-és eljárást indithattak volna ellene.
2011. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MARIANN06 ***** válasza:
Én még azt is tudom, hogy az albérletet kiadónak ez befolyó jövedelemnek számít és be kell jelentened és még be is kell vallani,mert hiába fordulsz bírósághoz még ráadásul téged is jól MEGBÜNTETNEK!!!!
2011. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igy van,igazad van be kell jelenteni.De sajnos hiába van bejelentve,lejelentve,fizetve az adó,a törvény mégis az ingyen élők oldalán áll.

De HA TESZEM FEL,MONDJUK mégsem adóznék,az feljogositja a bérlőt,hogy ne fizessen és ne menjen ki az ingatlanból?

Na ugye,hogy nem.

2011. márc. 1. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!