Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját tulajdonú ingatlanomból...

Gazebo kérdése:

Saját tulajdonú ingatlanomból albérletbe kényszerülünk két iskolás gyerekkel, mert a férjem szüleivel megromlott a viszonyunk. A béke és nyugalom érdekében csak ez az eggyetlen megoldás számunkra?

Figyelt kérdés
Hat tagú család vagyunk,három generáció.Ők jogcím nélkül laknak az ingatlanba,állandóra bevannak jelentve.A jelzáloghitelt mi fizetjük,ők csak a rezsit,ami még a havi törlesztőrészlet fele sincs.A férjemre való tekintettel nem rakhatom ki őket.Vagy mégis?Jogilag mit tehetek?Segítsetek!Sűrgős lenne.A válaszokat előre is köszönöm.
2011. júl. 30. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kié az ingatlan? te egyedüli tulajdonos vagy?
2011. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kifejthetnéd a dolgot.


Mi a probléma velük?


Kié a ház?

2011. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,én vagyok az egyedüli tulajdonos.
2011. júl. 30. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjedre és a cslaádi békére való tekintettel költözzenek el.
2011. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

ha te vagy az egyedüli tulajdonos, akkor rakd ki őket...


de azért megsúgom, hogy nem te vagy az egyedüli tulajdonos, ha a házon hitel van és a férjeddel közösen fizetitek a hitelt (márpedig ha a fizetésetekből fizetitek, akkor közös vagyonból fizetitek), akkor a férjed is szerzett tulajdonjogot


ügyvéddel konzultálj


mellesleg nem jogcím nélkül laknak ott, ha be vannak jelentkezve (megengedted nekik . szívességi lakáshasználók lettek így)

2011. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már kiköltözz a saját lakásodból. Nem írod, hogy mi bajod velük, de rakd ki őket. Ha a férjednek nem tetszik, mehet ő is. Gondolj a gyerekeidre. Gondolom nem hiányzik a lakbérfizetés.
2011. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A probléma már régebben kezdődött.Beleszóltak még abba is,hogy a gyerek hogyan játszon.Apósom mindig csak a nála gyengébbel kötözködik,ezesetben a gyerekeimmel.A legkisebb higiéniai feltételeknek sem tesznek eleget maguk után.Anyósom úgy él a szobájában,hogy mindene szatyrokban és dobozokban van,vagy csak épp úgy odadobva a kupac tetejére.Már egy ideje nem is beszélünk,minden vitából én jövök ki rosszul,mert anyós mindent olyan jól megtud magyarázni,de a hibáit sohasem ismerné el.Már nem bírok velük eggyüttélni.
2011. júl. 30. 16:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Már mért ne rakhatnád ki? Kényszerkijelentés kétezer forint és viszontlátásra.


Ilyen butaságot még sohasem hallottam.

2011. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közösen költöztünk 8 évvel ezelőtt,hitelt csak én vehettem fel.Nem gondoltuk,hogy idáig fajulnak a dolgok.Szivességi lakáshasználók,semmi több.A férjem meg inkább menekül,(megjegyzem:ő nincs haragba velük)minthogy a dolog jogi oldalát nézné.Maga,ill.magunk alatt vágja a fát.Jelzálog+albérlet,iszonyú sok nekünk.
2011. júl. 30. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

kényszerkijelentkeztetés nem játszik, mert ott laknak és nem lesz 2 szomszéd, aki tanúsítja, hogy nem laknak ott


az, hogy a hitelt ki vette fel, tök mindegy, ha házastársak vagytok és közösen fizetitek a hitelt, akkor mindkettőtöknek van tulajdonrésze


beszélj egy ügyvéddel


jogiforum.hu-n kérdezd meg a lehetőségeidet

2011. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!