Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvények vonatkoznak...

Milyen törvények vonatkoznak a gerilla-kertészetre Magyarországon, közelebbről Budapesten?

Figyelt kérdés
Büntetendő-e virágok, dísznövények kihelyezése nem nekik szánt helyekre (pl. romos épületre, pinceablakba, omladozó ház ajtajába stb.)? Virágágyások, köztéri zöldterületek gondozását, karbantartását, növények cseréjét, metszését, ápolását szankcionálják?
2011. márc. 2. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem.
2011. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közterületen az ápolást,virágültetést az önkormányzat végzi. Önkényesen nem ültethetsz sehova semmit. Ha akarsz kertészkedni,akkor beszélj velük, szívesen fogadják a segítségedet.
2011. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon törvény tiltja a közterületen való virágültetést.
2011. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég szomorú törvény.Valószinüleg szebb az elhanyagolt romos épület tele grafitivel,netán a valamikor virágokkal teli ültetett helyek,tejes zacskókkal,kólás üvegekkel,sittel,kiszanált matracokkal,három lábú székekkel.
2011. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az Önkormányzat (által megbízott cég) végzi, ez eddig világos volt, de nekik törvényben/rendeletben rögzített monopóliumuk a közterületen való kertészkedés, ültetés, mint a BKV-nak a tömegközlekedés? Konkrétan kimondja bármilyen jogszabály, hogy ez szabálysértésnek vagy vétségnek számít?
2011. márc. 3. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még konkrétan ilyennel nem találkoztam.
2011. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem üldözheti ezt a törvény, én pl. lakótelepen lakom, és minden tele van a környékbeliek által ültetett bokrokkal, fákkal, virágokkal stb.
2011. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem örülnek neki...mégis teljesen egészséges és jóindulatú... :( én is szívesen kertészkedek... :D
2011. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!