Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincsen Magyarországon...

Miért nincsen Magyarországon igazi polgári jogi mozgalom a homoszexuális emberek jogaiért? A szélsőségesektől való félelem miatt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 13:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Minden eddiginél egyértelműbben foglalt állást a homoszexuálisok emberi jogainak elismerése mellett Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár pénteken, az emberi jogok világnapján, hangoztatva, hogy nem lehet tetszés szerint mazsolázni az emberi jogokból.


Egy, a New York-i ENSZ-székházban tartott melegjogi konferencián a világszervezet főtitkára rámutatott, hogy a világ több mint 70 országában még mindig bűncselekménynek minősítik a homoszexualitást, ami pedig "helytelen", mert az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, amelyet 1948. december 10-én fogadott el az ENSZ Közgyűlés, nem "részleges vagy "olykor-olykor" nyilatkozat, hanem egyetemes nyilatkozat, amely kivétel nélkül minden emberi lénynek garantálja az elemi emberi jogokat".


Ban Ki Mun szerint a nemzetközi közösség nem hallgathat, amikor a szexuális orientáció vagy nemi identitás alapján történik diszkrimináció. "Fel kell emelnünk szavunkat, valahányszor megtámadnak, bántalmaznak vagy bebörtönöznek valakit szexuális irányultsága miatt. Nem nézhetjük ölbe tett kézzel! Nem maradhatunk csendben! Kollektív felelősségünk, hogy fellépjünk a diszkrimináció ellen, megvédelmezzük embertársainkat és alapelveinket!".


A főtitkár felszólította a világ országait a homoszexualitást üldöző törvények eltörlésére, mert - mint mondta - az embereket nem azért teremtették erre a bolygóra, hogy féljenek embertársaiktól. "A civilizáció pillérei a tolerancia, a megértés és a kölcsönös tisztelet" - hangoztatta.


Elmondta, hogy a közelmúltban tett afrikai látogatásai alkalmával a homoszexualitás dekriminalizálására szólította fel a térség kormányait, Malawiban pedig sikerült elérnie, hogy szabadon engedjenek egy meleg párt, amelyet 14 év börtönre ítéltek pusztán homoszexualitásuk miatt.


A magas szintű találkozó vitájába videokonferencia útján kapcsolódott be Desmond Tutu Nobel-békedíjas dél-afrikai anglikán egyházi vezető, Johannesburg érseke, aki a hazájában lezajlott apartheidellenes küzdelemhez hasonlította a melegek harcát jogaikért.


Susan Rice amerikai nagykövet a főtitkár szavaihoz csatlakozva kijelentette: az ENSZ-nek erőteljes üzenetet kell küldenie arról, hogy tűrhetetlen emberek megkínzása vagy megölése homoszexualitásuk miatt.


A nagykövet elítélte, hogy a világszervezet illetékes bizottsága törölte a melegekre való utalást a halálos ítéleteket, statáriális és más önkényes kivégzéseket elítélő idei határozattervezetből, és közölte, hogy az Egyesült Államok a kitétel visszahelyezése mellett fog kardoskodni, amikor rövidesen a Közgyűlés szavaz majd a kérdésről.


Az ENSZ kétévente ítéli el nyilatkozatban a semmivel sem igazolható kivégzéseket, halálos ítéleteket, öldökléseket, és általában az erőszakot, több esetben nevesítve is a lehetséges áldozatokat, azonban afrikai és iszlám országok megbízásából Marokkó és Mali idén kezdeményezte a "szexuális orientációra" való, a 2008-as határozatban még szereplő utalás törlését, ami meg is történt.


[link]

2011. márc. 4. 13:31
 2/24 anonim válasza:
67%
nem tudom, de nagyon nagy szüksége van az országnak egy kis toleranciára.
2011. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Majd ha a politikusok nem szétlopják az országot hanem csinálják a dolgukat,és nem lesznek cigányok,akkor lesz tolerancia,addig NEM.
2011. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
*ne adjunk
2011. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom mikor. Remélem nagyon gyorsan, mert engem minden nap megvernek a gonosz magyarok, csak azért, mert meleg vagyok. Titeket is üldöznek?
2011. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%
Azért mert hiába a sok agymosás, még mindig aránylag egy normális ország vagyunk, ahol a deviancia nem erény
2011. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
Itt még nagyon sok a szellemileg visszamaradt, retardált, gondolkodni nem tudó és/vagy nem is akaró ember, akik csak zsigerből gyűlölni tudnak. Nem csak gazdaságilag, de szellemileg is sok évtizedes lemaradásban kullog az ország a fejlett világ mögött. Talán ennek is szerepe lehet a kérdésben.
2011. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 ConnectCare ***** válasza:
44%
Emberek! Hol vagyunk mi, Afrikában? Van még olyan civilizált ember, aki arra hajt, hogy ne legyen jog előtti egyenlőség? Ez nekem új. Meg majd lesz, ha a politikusok dolgoznak? Ez amúgy is a kedvencem, mert honnan jönnek ezek a politikusok, nem esnek le az égből vagy jönnek át egy másik dimenzióból. Magyar családok magyar gyermekei, akik magyar iskolákat elvégezve Magyarországon magyar polgárok által lettek megválasztva. Ez a legjobb, amit tudunk, sorry! Amúgy meg mindenki szabadon jelöltetheti magát, lehet lázadó, forradalmár stb. akár már ma! De ez a politikus szöveg ide még csak nem is kapcsolódik. Mozgalom azért nincs, mert a társadalom nálunk még itt tart. Nem vagyunk mi Hollandia, hogy rájöjjünk,h. ebben qrv@ nagy pénz is van amúgy meg csak nem kellene visszamenni a középkorba. Én amúgy megértem a "szélsőségeseket", hogy tenni akarnak valamit az országért, de jó lenne akkor legalább egyet valaha pl. iskolák előtt dekkolni egy stop táblával dél körül vagy idősek cuccait lépcsőn cipelőt stb.. Amúgy ahogy a világ általában működik, ha Hollandiában valami van, 10 év és van nálunk is.
2011. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%
Itt aztán látom dübörög az ész. Falu kocsmájában az Alkesz Pista Bácsi és a sírásó Sanyi szokott ilyen kulturált, de velős érvekkel vitázni.
2011. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező szerintem te csak provokálsz! Ennyire nem lehetsz h.ülye, milyen jogaik nincsenek itt a melegeknek? Hány homokos ül Mo-n börtönben, csak azért, mert homokos? Ne bőszítsd a jónépet!!!
2011. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!