Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanyasiaknak milyen jogaik...

Lollesz kérdése:

Tanyasiaknak milyen jogaik vannak és hogy érvényesíthetnék azokat? Az igényük nem túl nagyravágyó. Csak áramot szeretnének. Nagy kérés ez a XXI. században?

Figyelt kérdés
Nincs ivóvíz, áram és gáz sem, maguknak kell gondoskodniuk mindenről. Ezzel nem is lenne baj, ha nem lenne nagyon költséges. Az önkormányzat nem foglalkozik a problémával.
2011. márc. 4. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kinek a tulajdona a tanya?
2011. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sokkal költségesebb városban élni és számlákat fizetni. Addig örülj míg nem csatlakozol a szolgáltatókhoz. Manapság mindenki inkább függetlenedni próbál tőlük, az iwiwen el is indult egy klub melynek épp ez a témája:


[link]

2011. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez most kegyetlen lesz,de muszáj leírnom: Aki tanyára költözik az ezt vállalja! Régebben beszélgettem egy tanyasi emberrel. Megkérdeztem tőle, hogy miért költözött ki, azt válaszolta, nem akarta, hogy az új rendszer csalói meggazdagodjanak rajta. Így is meggazdagodtak rajta,szóval sok értelme nem volt a remeteségnek.

Sajnos a tanyasi világnak vége (természetesen nem örülök neki én sem, de ez van.)

2011. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled. Az a helyzet, hogy egy tanyára ugyanannyiba kerül bármilyen vezetéket bevezetni, mintha pl. egy utcában 100 házba vezetnék be. Tehát nem költséghatékony.


Én városban élek, de kertes házas részben. A lakótelepeken van kábel TV, egy "madzaggal" több száz lakásba be lehet vezetni, de hozzánk még nem vezették be, mert sokkal több vezeték kellene felhasználni kevesebb házhoz.


Hát a jogokról, szerintem jogos a kérés, de nem tudom van-e rá törvény.

De hogy oldod meg pl. az internetet: akku vagy aggregátor?

2011. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 21. században ez úgy néz ki, hogy lehet bármid, csak fizesd meg. Sajnos tényleg az a helyzet, hogy aki tanyára költözött,az ezt vállalta.

Egyébként vannak közművesített tanyák is, érdemes lehet költözni.

2011. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb önkormányzat nem tud segiteni, és nagyon szigorúan csak üzleti alapon vezetik be a szolgáltatók az áramot, ami már néhány oszlop távolságra is milliókra rúghat! Megoldás lehet egy aggregátor, mellé akkumlátoros TV, gázpalackos hűtő, netbook, stb. Szóval vezetékes áram nélkül is lehet elég sok kütyüt használni
2011. márc. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A világítást általában petróleummal oldjuk meg, hogy ne kelljen bekapcsolni az aggregátort. Aki így él, az tudja, hogy drágább, mint a villanyszámla... Nem akarunk költözni, mert szeretünk itt élni, egyetlen kérésünk az áram lenne. Pályázatra gondoltam, de nem értek hozzá :( Esetleg nap- vagy szélenergia... Ahhoz vállalkozás kéne de mi nem állunk úgy anyagilag :( Az emberek nem ismerik fel az igazi értékeket. Fejlődés még sosem történt itt, csak rombolás. Tavaly is megölték a kedvenc erdőmet :(
2011. márc. 5. 11:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért próbáld megérdeklődni az önkormányzatnál a lehetőségeket! És keress alapitványokat is, hátha tudnak segiteni! A petróleumlámpa tényleg drágább mint a villany, de van ahol nincs más! Én sokáig éltem villany nélkül szintén tanyán, de az aggregátor és akkumlátor sokat segit, majdnem pótolja a vezetékest! Sok sikert és kitartást kivánok nektek! :)
2011. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi :) nem szenvedünk, csak hát nagyon örülnénk neki :D Egy kis napelem vagy valami pont elég lenne, simán lefedné a fogyasztásunkat. Na mindegy, ez reménytelen :D
2011. márc. 6. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy kisebb aggregátort 20ezerért lehet kapni, amellé kell egy akksi, ami egy tizes, de sajnos állandóan az nem mehet! Viszont éjszakai világitásra vegyél napelemes kertilámpákat, 3 db kb 2ezer ft, és a 3 világit annyit mint egy petróleumlámpa és az tényleg ingyen van!!
2011. márc. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!