Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogosan tette? Szabályos?

Ez jogosan tette? Szabályos?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy helyi kocsmában egy másik társaság összebalhézott a pincérnővel,pincérnő rokonaival,illetve a tulajjal telefonon.Mikor a tulaj kijött ránkzárta az ajtót így kimenni se lehetett,mikor kérdőre vontam hogy mi jogon zárja be ennyit mondott :"Enyém a kocsma",ezután mondtam neki hogy mikor kell elmennem és így nem tudok menni annyit mondott: "Akkor vársz,nem érdekel"

Így én se illetve több személy se tudott menni mivel bevoltunk zárva akaratunkon kivül.Ez a cselekmény törvényes?


2011. márc. 15. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az, feljelentheted személyes szabadság korlátozása miatt... és járhatsz másik kocsmába.
2011. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor mindjárt kellett volna kihívni a rendőrséget!
2011. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A rendőrség nullába se vett...kijöttek és inkább a kocsma tulajnak adtak igazat,hiába mondtuk a panaszunkat ő csak annyit mondott a másik társaság főemberének hogy még egy szót szólsz én rúglak lábon.
2011. márc. 15. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a rendor azonositojat feljegyezni, es a birosagon a feljelentest megtenni, intezkedes elmulasztasa miatt. Ez az intezkedes egy esetben jogos: ha igy tud bunelkovetot helyszinen tartani. Minden mas esetben emberrablas es szemelyes szabadsag korlatozasa. En biztos feljelentenem a rendorokkel egyutt.
2011. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem is megtörtént egy hasonló.Kocsmában dolgoztam akkor,egy vendégnek eltünt a pénztárcája nem kevés pénzel.Szerencsémre tudtam ki a tolvaj,és szerencsémre még a helyiségben tartózkodott.Először kértem,hogy adja vissza,amire kiröhögött.Ekkor bezártam az ajtót,és hivtam a rendőrséget.Sokan voltak az üzletben,de senki nem követelte,hogy azonnal nyissam ki.Kijöttek a rendőrök,és a srácot átkutatták,a pénz meglett.Ha én akkor nem zárom be az üzletet,a pénzzel együtt eltűnik,ami soha sem lett volna meg.
2011. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tetten ért bűnelkövetőt vissza lehet tartani a rendőrség megérkezéséig erőszakkal is. Pl. ha egy villamoson történik bűncselekmény akkor megteheti a vezető, hogy megáll akár az út közepén is és az ajtókat nem nyitja ki, ameddig a rendőrség oda nem ér, ezt lehet.


Ha nem történt bűncselekmény akkor nem. Ha személyes szabadságodban korlátoz az bűncselekmény. Az intézkedő rendőrt, aki megtagadta az intézkedést nem a bíróságon, hanem a katonai ügyészségen kell feljelenteni, ez ugyanis súlyos mulasztás, ezért fejek szoktak hullani.

2015. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!