Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan viselkedett így a...

Jogosan viselkedett így a szomszéd?

Figyelt kérdés

Ma el volt dugulva a mosogató, és kifolyt a víz (nem tudtam hogy el van dugulva, azt hittem lemegy majd a víz, és mosogattam szokás szerint, és ott volt minden mosogatószeresen mikor láttam hogy nem megy le a víz, és ezért ment ki mellé mert ahogy tudtam lemostam még így is)


És kb fél óra múlva megjelent az alattunk lakó szomszéd, hogy folyik a víz, a következő megjegyzés (fenyegetés) kíséretében:

"Ilyen többé elő ne forduljon, mert ide hozok pár embert és ők majd helyre tesznek titeket"


És én még előtte normális hangnemben odaszóltam egyik családtagomnak hogy ne nyisson senkinek ajtót. Gondolom jogom van eldönteni hogy az ellenszenves unszimpatikus embereket mikor engedem be és mikor nem a saját otthonomba. Szerintem senkinem sincs joga ilyennel fenyegetőzni mert kifolyt a víz, nem árvíz volt, és nem ment tönkre az egész lakása max vizes lett a plafon...


Hogy lehet fellépni jogszerűen, illetve normálisan az ilyen emberekkel szemben?


2011. szept. 11. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagolni kell őket, és várni az alkalmat mikor felszalad egy kis cukorért vagy valamiért és benyögni, hogy kérjen az embereitől :)
2011. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

"max vizes lett a plafon... "


igen, jó lejön a festék, bepenészesedik ami akár tüdőbajokat is okozhat.

2011. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg ti voltatok a hibásak,hogy eláztattátok a plafonját,és nem ő .(de te ezt érezted is ,mert szóltál a családtagodnak,hogy ne nyissa ki neki az ajtót)
2011. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tudom hogy én voltam a hibás, de akkor sem fenyegetőzni, hanem pl segítsen vagy vmi, az még mindig értelmesebb lett volna, nem?
2011. szept. 11. 17:04
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
nem
2011. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell vagy a biztosítódnak a festés díját állni,nem a szomszédnak. Ebben az esetben nincs jogod a károsult előtt bezárni az ajtódat. Ha láttad,hogy nem megy le a víz és folyik,miért nem hagytad abba a mosogatást. Vagy mosogattál volna egy tálban tovább.

Igaz,ő is szólhatott volna normális hangnemben.

2011. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én is ideges lettem volna...
2011. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem volt joga fenyegetőzni, de ha nála vizes volt a plafon, akkor nem két liter, hanem min. 50-80 liter folyt ki....természetesen a festés és a helyreállítás költsége rád hárul vagy a biztosítódra...de beengedni nem vagy köteles....beengedni max a szerelőt lennél köteles, ha csőtörés lenne és csak felőled lehetne javítani, a szomszédnak nincs keresnivalója nálad
2011. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
csak annyit még, hogy nálunk is volt vizes a plafon, mégsem mentem és nem is mennék így oda senkihez se... köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 11. 17:35
 10/12 anonim ***** válasza:
ha nálatok is volt vizes a plafon, akkor a fölötted lakó azért kártérítési felelősséggel tartozott volna...vagy a társasház biztosítója, ha a meghibásodásért a ház a felelős...elég hülye dolog volt nem szólni érte
2011. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!