Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megüt a tanár, visszaüthete...

Ha megüt a tanár, visszaüthetek neki, vagy megdobálhatom például a tolltartómmal? 14/f (református suli)

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 18:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
60%

Nem!!!


Végre egy tanár aki a régi jó bevált módszereket követi.

Mikor még körmöst kaptak a rendetlenkedő gyerekek, volt is ott fegyelem és tisztelet a tanár iránt.

Nem úgy manapság, a mai fiatalok azt hiszik csak jogaik vannak.

A lóf*szt!!


Én sem vagyok öreg, 29 múltam, de még az én diákkoromban is jobban tiszteltük a felnőtteket, mint a mai nyegle nemzedék.


Persze jogtalanul a tanár se üsse meg a diákot, de ha megérdemli, sajnos nem mindig elég a határozott szó.

2011. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
54%

"volt is ott fegyelem és tisztelet a tanár iránt."


Tisztelet volt az, vagy félelem?

2011. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
70%
miért kell okot szolgáltatni , hogy nevelő célzatú , viselkedésjavitó , érintést kapj?
2011. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
76%

Tisztelet, na meg persze félelem a retorziótól és pont ezért volt kevesebb csínytevés.

Szünetben persze kiéli magát az ember, de az óra nem arra való!

Sajnálom, hogy az én gyerekem ilyen fiatalok közt fog majd felnőni, hisz hiába a jó példa otthon, ha ideje nagy részét a fiatalok közt tölti az iskolában, óvodában.

2011. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
84%
Ma már mindent megtehetnek sajnos a diákok, pláne ha nem napon barnult az illető.
2011. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

De kezdjük a legelején.

1. A tanár nem üt meg csak úgy hobbiból. Ha zavarod az órát, azzal már te eleve megszegsz egy szabályt. Tehát eddig egy van a te rovásodon.

2. A tanárnak viszont nincs joga megütni, más módon kell fegyelmet tartania. Ha megüt, akkor az ő rovásán is van egy.

3. Ha te is megütöd, az sem jogszerű, így neked már kettő.


Viszont ha megüt a tanár, egy dolgot tehetsz (mármint azon kívül, hogy elhajolsz vagy mittudom én), megfoghatod a kezét, hogy ne tudjon ütni. Ez még jogszerű. De visszaütni, megdobálni már nem.


Mondjuk én nem állítom, hogy ha egy tanár megüt egy diákot, akkor csak az egyik, vagy csak a másik a rossz. De akár igazad van, akár nincs, akkor sem üthetsz vissza, mert vagy tovább rontod a helyzeted, vagy éppen akkor kevered magad bele a bajba.

2011. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy mi a f*szért kell egyből lekiabállni, féregnek nevezni!

Ne jászd itt az állszentet, nem hiszem hogy egy ma született bárány vagy!

És nem vagyok cigány ha arra gondolsz.

Csak megkérdeztem, hogy van-e jogom ahhoz, hogy ha megüt vagy valamit csinál ami bántalmazásnak számít viszonozhatom e!

Tisztelet és köszönet a kivételnek!

2011. márc. 18. 19:38
 8/55 anonim ***** válasza:
73%
Dehogyis ütheted! Ha okot adtál rá, adjon kettőt is, ha viszont nem, akkor irány a diri.
2011. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
55%

igen, mert önvédelem.

nekem is voltak ilyen nemnormális tanáraim, akkor rohadtul utáltuk őket, de ők azt mondták hogyha felnövünk akkor majd máshogy látjuk a dolgokat és akkor elismerjük hogy igazuk volt.

felnőttünk, de ugyanúgy utáljuk őket.

Fegyelmet tartani verés nélkül is lehet.

Volt olyan tanárunk aki egyszer nem ütött, egyszer nem szólt ránk, mégis kuss volt az órán.

2011. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
96%

"Tisztelet, na meg persze félelem a retorziótól és pont ezért volt kevesebb csínytevés.

Szünetben persze kiéli magát az ember, de az óra nem arra való!

Sajnálom, hogy az én gyerekem ilyen fiatalok közt fog majd felnőni, hisz hiába a jó példa otthon, ha ideje nagy részét a fiatalok közt tölti az iskolában, óvodában."


Erre csak azt tudom mondani, hogy volt tanárom, aki képes volt fegyelmet tartani vonalzó és körmös nélkül is, és egyfajta tiszteletet a legrosszabb tanulók is megadtak neki. Ellenben volt olyan is, akinek az órája tényleg kb egy kávéházi délutánnak felelt meg, amin minden bizonnyal az erőszak sem segített volna.


Szerintem a fő probléma a szülőkkel van, régen ők tisztelték a tanárokat, pedig gondolom nekik nem adott körmöst. Ma már ez nincs meg, ezen kell változtatni a tanári pálya presztizsének visszaállításával. Hogy ezt hogy lehetne elérni, arról fogalmam sincs, de nem is az én dolgom.

2011. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!