Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy lányismerősömnek a barátja...

Egy lányismerősömnek a barátja titokban feltelepített egy olyan kémprogramot, a lány computerére, amivel ellenőrizte, folyamatosan követte a lány skype beszélgetéseit. Nem Illegális ez? Mit lehet jogilag tenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 22:48
 1/2 TWIO válasza:
58%

Az ilyen programok az ún. keyloggerek. Jogilag nehéz lenne tisztázni, hogy ő telepítette-e, vagy valamilyen rosszindulatú weboldalról "mászott le". Természetesen él a levéltitok védelme, bár utána kell nézni a törvényben, hogy mennyire aktuális, és kiterjed-e erre a fajta kommunikációra is.

Nem érdemes megtámadni.

Amúgy meg: a legalapabb védelmi szoftverek is kiszúrnak egy ilyen programot.

2011. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet jelenteni, de felesleges, az életben nem lehet bebizonyítani hogy ő telepítette.


Utolsónak: Ha az a srác valszeg úgy rakta fel a kémprogit hogy hozzáadta a tűzfalhoz/vírusírtóhoz kivételnek. Ezt abszolúlt nem nehéz megjátszani főleg ha a srác kihasználta a barátnője bizalmát és pl kiküldte egy pohár vízért.


Ez ellen úgy lehet védekezni hogy: le jelszavazod a vírusirtót/tűzfalat (csak akkor lehet rajta beállításokat módosítani ha megadnak egy jelszavat), de nekem pl ha nem vagyok gépközelben mindig fut egy ilyen progi az én gépemen is. Már egy barátom disznósága ki is derült amit az én gépemen akart intézni. Valamint a router tűzfala kitűnően véd az ilyenek ellen.

2011. márc. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!