Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok Geréb Ágnes...

Mit szóltok Geréb Ágnes ítéletéhez? Szerintem durva.

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 24. 16:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is durva... durván kevés.

én annyi évet adtam volna amennyit a babák várható magyar élettartam szerint élhettek volna.

szóval kb. 65 évet.


De az az igazság hogy a gyermekét elvesztő szülőknek az is embertelenül kevés.

2011. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Borzasztó keveset kapott...

Gyakorlatilag emberölés a vád.

2011. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A gyermekét elvesztő szülőt senki nem kényszerítette, hogy ne kórházban szüljön...
2011. márc. 24. 16:11
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Ez mondjuk igaz de gondolom egy kórházban levezetett nem megfelelő eljárásnál egy szülészt is ennyire ítélnének.


Precedens értékü ítéletnek kellett volna hogy szülessen no és persze egészséges babáknak ..


első voltam

2011. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Szigorúbb lett az ítélet, mint amit az ügyészség javasolt..ennél szigorúbbra számítani sem lehetett, de szerintem ez is meglepő.


Félreértés ne essék, én nem vagyok otthonszülés-párti, ha ezek a komplikációk egy kórházban lépnek fel, a megfelelő technikai háttérnek köszönhetően talán könnyen orvosolhatták volna a problémát - na de a szülő mindezzel tisztában kellett, hogy legyen. Őket nem veszik elő (nem irónia, tényleg kérdezem)?


Ezzel a múlt heti hírrel összevetve pedig tényleg nevetséges:


[link]

2011. márc. 24. 16:21
 6/31 anonim ***** válasza:
60%

Erre csak annyit tudok mondani hogy korlátozni kellene hogy heti szinten hány órát dolgozhat mert a kimerülés - fizikai , idegi - őket se kíméli.

Blokkolással ez könnyen megoldható lenne.


A nagy számok törvénye alapján minden szülészre esik a karrierje során ilyesmi szóval fővesztés még nem jár érte de minden ítélet ami ilyen ügyben születik mégis mindig kevés mert az emberéletet v. egy szervet semmi sem pótol.


még mindig első

2011. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%

a "szülőknek" ugyan ennyit kellene kapniuk...

ők vállalták,senkinél nem kopogtatott Ági, hogy rábeszélje:szüljön otthon

2011. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%
Kedves utolsó:Te Geréb párti vagy?Csak abból gondolom,ahogyan írtál Róla(Ági stb)....ettől függetlenül örülök,hogy a bíró így döntött,ám alapból keveslem.Hogy miért?!Ő nagyon jól tudta,hogy mit tesz.Azt is,hogy itthon nincsenek megteremtve az otthon-szülés feltételei.Ennek ellenére ő mégis elfogadta a-mondhatni-hozzá képest laikus anyák felkérését.Ő vállalta a kockázatot(mint szakember).Ebben az esetben vállalja a felelősséget is.Ami számomra igazán durva,annak ellenére,hogy már korábban eltiltották a foglalkozásától,ő mégis gyakorolta!KI Ő,hogy bármit megtehet?!Én-eddig-2 babát szültem,abszolút komplikáció mentesen(4,illetve 3 óra alatt,gátmetszés,és minden beavatkozás nélkül)ettől függetlenül eszembe SEM jut bármit is kockáztatni!És sok olyan kórház van-ÁLLAMI-,ahol maximálisan családias,nyugodt,beavatkozás mentesen körülmények között lehet világra hozni a babát.
2011. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem érdemelt volna börtönt.Egy kórházban több gyerek halt már meg mint nála.Állítólag már 500 szülést levezetett és ebből 2-3 gyerek halt meg.Arról nem is beszélve,hogy senki se mondta a szülőnek,hogy otthon csinálja.
2011. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
21%
Első, amilyen habzó szájjal követeltél 65 év börtönt Geréb doktornőre, annyira csendeskedtél a tisztára mosott "sztárnőgyógyász" kapcsán Talán csak nem kettős mércéd van?
2011. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!