Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös megegyezéssel történő...

Közös megegyezéssel történő felmondás esetén van felmondási idő, amit kifizetnek, de nem dolgozok le, mint pl rendes felmondásnál?

Figyelt kérdés
Tehát, ha beadtam 4.-én, hogy 15.-én leszámolok, közös megegyezéssel, van -e 30 nap felmondási idő? Mert ezt a témát csak érintik a paragrafusok.
2008. febr. 7. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Van de csak a felét vagy köteles letölteni.
2008. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, pont azért nevezik közös megegyezésnek, mert a felek közösen megegyeznek és megállapodnak a munkaviszony utolsó napjában, ahogy ezt tettétek is, vagyis megállapodtatok a munkáltatóddal, hogy 15-én megszűnik a munkaviszonyod.

Rendes felmondás esetén van a 30 nap felmondási idő, vagyis ha rendes felmondással mondtál volna föl, akkor 4-étől kezdődne a 30 nap. Így viszont közösen megegyeztetek egy korábbi dátumban.

2008. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk a fogalmakat:

A kérdés eleve nem helyes: "Közös megegyezéssel történő felmondás"...

A közös megegyezés nem felmondás. A felmondás, mint ahogy a nevében benne van, azt jelenti, hogy az egyik vagy másik fél FELMONDJA a szerződést. A közös megegyezés megállapodás, melyet a felek egyező akarattal tesznek meg. Arról nem is beszélve. Közös megegyezéssel nem felmondják a munkaviszonyt, hanem megszüntetik.

Éppen ezért a közös megegyezésben megállapított dolgok az irányadóak, mint ahogy az előttem szóló helyesen, az az előtt szóló pedig helytelenül mondta. Ha 15-én megszűnik a munkaviszonyod közös megegyezéssel, akkor 15-ét követően már nem állsz alkalmazotti viszonyban. Felmondási idő (szintén nevéből eredően) felmondás esetén van. Mivel itt nincs felmondás, (hanem a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetése van), így nincs "felmondási idő" sem.

2008. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
EBH2005. 1338 A munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetéséről szóló megállapodásban a felek előírhatják a rendes felmondás szabályainak (teljes vagy részbeni) alkalmazását.
2009. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!