Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy hallottam, hogy Romániában...

Úgy hallottam, hogy Romániában, ha megszerzed a kettős állampolgárságot, akkor már 17 évesen leteheted a jogosítványod; ez igaz?

Figyelt kérdés
Már nagyon várom, hogy szerezzem meg a jogsim,legyen autóm és vezethessek.
2011. ápr. 13. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha betöltötted a 17-t itt is lehet jogsid.
2011. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon 16,5-től teheted le az elméletet, a rutinhoz és a forgalmihoz kell a 17 év. Nekem is tavaly óta van, szóval frissek az infóim.

Egy erdélyi ismerősöm mondta, hogy Romániában nem kell elsősegély, viszont kell pszichológiai vizsgálat, legalábbis 15 évvel ezelőtt még így volt :)

Mivel felhoztad a kettős állampolgárságot, ezért megkérdezem, hogy te erdélyi vagy ? Egy másik uniós ország polgára egy másikban bármikor leteheti a vizsgát, még a nyelvet sem kell ismernie, mert biztosítanak tolmácsot, nemhogy állampolgárság...

2011. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, erdélyi vagyok.tehát, hogyha betöltöttem a 17-et és kettős állampolgárságom is van, akkor lehet jogsim Romániában már 17 évesen?
2011. ápr. 23. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet, akár kettős állampolgár vagy, akár nem
2011. ápr. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Kicsit" régi kérdés, de értem már, mire gondol. Romániában 18 a korhatár B-re. Na, ha kettős állapolgár, akkor szerezhet Mo.-on jogsit, de azt nem használhatja külföldön (Romániában sem), amíg nincs 18.
2011. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!