Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rosszul is kijöhetek ebből...

Rosszul is kijöhetek ebből esetleg?

Figyelt kérdés

A sztori egyszerű, már több mint 1 éve keresett meg egy ismerősöm, hogy a volt cégének kell weboldal, rendszer. Megcsináltam, jó sokáig tartott mert nehéz volt velük kommunikálni, főleg, hogy a srác tartotta velük a kapcsolatot.


A meló feketén ment, semmi szerződés vagy papír.

Már hónapokkal ezelőtt átadtuk a lapot, annak egy részét nagyon nehezen, sok szenvedéssel kifizették, kb a 75%-t, még lógnak a maradékkal. A cég szarul áll, de azért az ürgének volt pénze állítólag milliókat költeni karácsonykor. Nekem még kb 60e-el tartozik.


Ma letiltottam a weblapjukat, kiírtam, hogy cég tartozik, a nevét is. Srác kérlel arra, hogy vegyem le a cég nevét az oldalról, mert feszkó lesz belőle, nagyon nagy.


Én úgy gondolom, hogy ebből nem jöhetek ki rosszul. Semmi kapcsolatom nincs a céggel, semmi melót nem végeztem a lapjukon hivatalosan, A figura dolgoztatja az alkalmazottait többnyire feketén, sőt tudok róla, hogy az apeh-al is lehet baja fiktív számlák miatt.


Én úgy gondolom, hogy engem nem tud perelni semmi miatt, vagy támadni, van esetleg valami támadási felülete ellenem?


2011. ápr. 7. 15:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

Jól gondolod a helyzetet. Perelni nem tud,mert nincs hivatalos szerződés köztetek..De beperelhet ha akar.Evvel azt érné el,hogy megbüntetik,mert feketén dolgoztatott téged,és a munkáért amit csináltál nem adózott.Viszont te is bukhatsz,mert téged is megbüntethetnek,hogy feketén vállaltál munkát.De nincs az az épeszű ember aki vállalja a több százezres pénzbírságot csak azért hogy pár ezres büntetést kiszabjanak a másikra..

Én a helyedben nem aggódnék..Ha fel is keresne a az illető,akkor nyugodtan meg lehet mondani neki,hogy ha kifizeti a munkádat,akkor minden vissza áll az eredeti állapotban...ha nem akkor továbbra is letiltod..

Csak megjegyzem,én is ezt tettem volna..)

2011. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

picit azért legyél óvatos...


első körben a rendőrség azt fogja látni, hogy te letiltottál egy olyan céges weblapot, amihez semmi közöd, hiszen nincs szerződésed, nincs semmi közöttetek. valahogy megszerezted az ehhez szükséges azonosítókat, megváltoztattad (hiszen a cég nem tudja elérni) és kikapcsoltad a weboldalt.


ez lesz az alapfelállás a feljelentés után és ebből kell majd kivakarnod magad, valahogy bizonyítanod, hogy ezt te csináltad, és nem fizettek neked és ezért kapcsoltad ki jogszerűen.

2011. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted, ezt rendszeresíteni kéne és akkor kevesebb lenne a visszaélés!
2011. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

a lapot nem kapcsoltam ki, úgy értem a tárhelyet, az ftp-hez hozzáfér bármelyikük, a cég mondjuk ehhez sík hülye szerintem.

A kapcsolattartó srác meg tudná oldani, de neki megmondtam, hogy amennyiben hozzányúl, akkor több közös projectet nem fogunk tolni az biztos. Talán visszatartja.


Illetve az igaz, hogy az oldal motorját leszedtem, mondhatni az oldal egy részét kikapcsoltam. De a tárhelyhez hozzáférnek.


Amúgy jah ezen agyaltam én is, hogy pl az IP címemet lenyomozhatják, DE, ha feljelentenek, akkor a rendőrség megnézi az oldalt ahol munkáról és fizetésről szól a szöveg. Az első kérdésük az lesz ,hogy "Ki készítette a weboldalt?" hisz ő az első gyanúsított. Ekkor kerülne szarba a cég, hogy nem tud megnevezni senkit aki a munkát végezte, számla semmi sincs.


Tartok tőle, hogy ha engem feljelentenek betörésért, hackerkedésért, akkor is ők jönnének ki szarul, hisz utólag vissza lehetne követni a tárhely logjában, hogy már nagyon régóta töltök fel fájlokat és köze nincs a betörésnek. Nem tudom mennyit kaphatnék, ha azt mondanám, hogy mondjuk egy 10-20k -ért csináltam a lapot (nem ennyiért persze) akkor mekkora büntit szabnának ki rám. De tartok tőle, hogy a cég járna rosszabbul.

2011. ápr. 7. 16:22
 5/26 A kérdező kommentje:

Első válaszadó:


Én is ebből indulok ki, hogy nem lesz annyira hülye, hogy bevállaljon egy oltári nagy büntit azért, hogy engem megszívasson. Az tuti, hogy ha nem írom ki a lapra a cég nevét, akkor leszarná az egészet. pont ez a lényeg, hogy majd a google indexelni, azt ha valaki beírja a cég nevét, akkor a lapot adja ki.

2011. ápr. 7. 16:25
 6/26 A kérdező kommentje:
Sverdans: ő az első ilyen ügyfelem aki ennyire túlfeszítette a húrt. Most kényszerültem először ilyen lépésre, pedig jó pár éve űzöm már a szakmát. Még ha az ürge kommunikált volna a kapcsolattartóval. De nem. Menekül előle, nem lehet elérni, stb.
2011. ápr. 7. 16:26
 7/26 anonim ***** válasza:

"Én is ebből indulok ki, hogy nem lesz annyira hülye, hogy bevállaljon egy oltári nagy büntit azért, hogy engem megszívasson"


Csak arra nem gondolsz, hogyha ezt így kiteszed az ablakba, a hatóság úgy is megtalálhat, hogy nem a megbízó jelent fel nekik.


Ebből te nagyon rosszul is kijöhetsz:

Abból indultál ki, hogy feketén foglalkoztatott, de mi van, ha a hatóság azt hozza ki, hogy te mint vállalkozó vállaltad a munkát, és nem adtál számlát. A boltba is ha a vevő nem kap számlát, akkor a boltost büntetik, nem a vevőt. Így nem tudom miért gondolod, hogy ő nagy büntetést kockáztat, te pedig kisebbet.

A leírtak alapján ő kevesebbet kockáztat mint te. (sajnos)

2011. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Az első kérdésük az lesz ,hogy "Ki készítette a weboldalt?" hisz ő az első gyanúsított."


nem. ilyet bárki írhatott. a főnök meg azt fogja mondani, hogy ő csinálta. bizonyítsd be, hogy te csináltad, bizonyítsd be, hogy pénzért csináltad és bizonyítsd be, hogy nem fizettek.


jelen pillanatban csak arra van bizonyíték, hogy te elérhetetlenné tettél egy weboldalt, sőt valótlanságokat állítasz (valótlan az, amit nem tudsz bizonyítani)


ez így első körben hitelrontás (btk. 179/2/c két évig terjedő szabadsávesztés), bitrolás (btk. 329/1/a három évig terjedő szabadságvesztés) és számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény (btk. 300/C/3b három évig terjedő szabadságvesztés)


és mindezt azért, mert gondoltad megoldod ügyesben, minek a számla, minek adózni. aztán meg felkerekedett benned a rózsasándor...


szerintem jobban jársz, ha szépen visszaállítasz mindent, azt a pénzt meg amivel tartoznak neked, az elkönyveled tanulópénznek. és többet számla nélkül nem dolgozol...

2011. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%:


Nem vagyok vállalkozó. Egyszerű magánszemély aki feketén készített egy terméket. Ennyi. Ha cég lennék és nem adnék számlát, ha feketén alkalmaznék valakit, akkor azért kapnék nagyon erős pénzbüntit. Jelenleg erre a cégre igaz az utóbbi, azaz ő alkalmazott engem feketén ,szerződés nélkül, amiért nyilván én is büntethető vagyok, de kizárt, hogy annyira mint a cég.


A hatóság mért találna meg? Semmi jele komoly bűncselekménynek, ha így lenne, akkor avatkozna bele a rendőrség és akkor kérné ki a szolgáltatótól az adatokat amin keresztül eljuthatnak hozzám, de addig is ez az egész részükről PTK, mivel kívülről úgy látszik, hogy volt egy vállalkozó akit a megrendelő nem fizetett ki, erre a reagálás az, hogy lehet perelni egymást, semmi köze hozzá semmilyen hatóságnak addig is.


javíts ki ha tévedek.

2011. ápr. 7. 17:00
 10/26 anonim ***** válasza:

"javíts ki ha tévedek"


megtettem. pont az elöbbi hozzászólásomban.

jelenleg egyetlen állításod, azaz:


1. te csináltad a weboldalt

2. pénzért csináltad

3. nem fizettek ki


sem tudod bizonyítani.


ellenben valaki (te) elkövette ezeket:


1. elérhetetlenné tett egy weboldalt azzal a céllal, hogy pénzt kapjon.

2. azt állítja, hogy csinálta a weboldalt

3. azt állítja, nagy nyilvánosság elött, hogy pénzzel tartoznak neki.


ez az a 3 btk kategóriás cselekedet, amit az elöbb felsoroltam. ebben a háromban lesz ellened feljelentés és ebből kell majd magad kivakarnod azzal, hogy az első 3 pontot valahogy bizonyítod. ha nem tudod, akkor neked reszeltek.


tetszik érteni?

2011. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!