Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 15 éves fiatalkorú első...

Egy 15 éves fiatalkorú első alkalom közeterületen való ivásért mi jár? És esetleg mennyire büntethetnek meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 23:08
1 2
 1/17 x) válasza:
Az büntethető? :O Jujj bakker többet nem iszok vizet a parkban :S
2011. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
semmi,rőhej ezért megbüntetni
2011. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Első alkalommal semmi, majd 5000 ft. De akkor is tudsz még fellebbezni. De minenképp fognak neked levelet küldeni, és szülőnek alá kell írnia. Anno én aláírtam anyámék helyett :D
2011. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Lol már közterületen nem is lehet inni?
2011. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Bazz... már az utcán vizet sem szabad inni??? Hát hol élünk már???
2011. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
aki nem a kérdésre válaszol csak egy újabb kérdést tesz fel az inkább ne irjon
2011. aug. 12. 01:35
 7/17 A kérdező kommentje:

amugy a rendőr azt mondta nem tesz feljelentés legyen egy jó esténk de azt mondják hogy szemét és utána tölti (ő legalább is) ki a papírokat miután mi elmentünk.


ha nem teszi meg akkor végre egy jó fej rendőr.(ilyen is van!!

???)

2011. aug. 12. 01:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy utólag ki akarná tölteni. Szerintem nem lesz semmi gond.
2011. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem kéne összefosni magad egy 8 általánost (6 első + 2 második) végzett rendőrtől. Nem tudom, mit ittatok, de elég nehéz bebizonyítani, hogy abban alkohol van.

Egyébként valaki megmutatná az ide vágó jogszabályt, hogy tilos közterületen alkoholt fogyasztani?

2011. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én rendőr vagyok. A jogszabályok ismeretében írom.

Utána nem tehet feljelentést. Amúgy figyelmeztethet (amit te is kaptál), hogy ejnye-bejnye, ilyet nem szabad, vagy helyszíni bírságolhat 3-20eFt, vagy feljelent. Az esetedben, mivel még nem vagy 18, ezért megjárhattad volna, mivel az iskoládat, illetve a szüleidet (gondviselőidet) is értesíthette volna.

Tehát ha úgy vesszük szabálytalanul cselekedett, de humánusan. Valószínűleg látta, hogy már megbántátok, és normálisan viselkedtetek, ezért csak megszakítatta a cselekményt. Gondolom kidobatta az alkoholt, és elküldött mindenkit haza...

2011. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!