Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az öngyilkosságot megkísérlőkk...

Scott_W kérdése:

Az öngyilkosságot megkísérlőkkel, mit csinál a rendőrség, és mit kell tudnia a bejelentőnek?

Figyelt kérdés

Tanúja voltam egy öngyilkossági kísérletnek, kihívtam a rendőröket, de kiderült, hogy kamu volt.

Mi fog most történni azzal aki miatt kihívtam őket, és lesz-e valami következménye számomra, hogy én hívtam őket?


2011. ápr. 11. 03:16
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semmi.
2011. ápr. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
ha kiderül h csak poén volt, akár 8 évet is kaphatsz a hatóság félrevezetéséért, de amúgy minek hívsz oda rendőrt? miért nem pl a mentőket?
2011. ápr. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha az ember akár 8 évet is kaphat, amint írtad, akkor szerintem legközelebb kétszer is meggondolja, hogy szóljon-e valakinek ilyen esetben.

Mert mi lesz ha legközelebb olyat lát, aki komolyan gondolja?

Várja meg, amíg megteszi és akkor értesítsen valakit?

2011. ápr. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem lesz semmilyen következménye. Pláne, ha látni, hogy csak félreértelmezted: de egyáltalán nem csak szórakoztál.


Az megint más, ha poénból hívogatod a rendőröket. Akkor megbúbolnak érte, jah.


Egyébként jól tetted. Inkább két vakriasztás, mint egyszer fölöslegesen haljon meg.

2011. ápr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Strigi ***** válasza:
100%
Az öngyilkos-jelöltnél megbizonyosodnak róla, hogy nem is akar öngyilkos lenni, aztán hazaviszik. Ha mégis az akar lenni, akkor fogdába, aztán kórházba. A bejelentőnek meg szépen megköszönik, hogy ilyen lelkiismeretes.
2011. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 8 évet kaphat??Ma már egy gyilkosságért nem adnak 8 évet!
2011. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Részleteket nem írok, mert a dátumból és a leírásból gyorsan rá lehetne ismerni, hogy kiről van szó. :)

2011. ápr. 12. 03:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!