Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beidéztek a bíróságra...

Ha beidéztek a bíróságra tanúként, kérhetek felmentést vagy valamit, mert egy 5 hetes pici babával vagyok itthon, és nincs akire rábízzam? A tárgyalás időpontjában 2,5 hónapos lesz.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 13:13
 1/5 Kései Sirató ***** válasza:

Mindenképpen orvosi igazolást kell vinni- ez a törvény.

Beszéld meg a gyerekorvossal, hogy adjon egy igazolást, mely szerint otthon voltál a beteg gyerekkel. Ha nem beteg, nem maradhatsz otthon. Másik verzió, hogy a háziorvosoddal beszéled meg..

Vagy keresel egy bébisyttert. Nagymamák? Szomszéd?

2011. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy Pestről kell leutaznom Bács-Kiskun megyébe. És az nem 1-2 óra. :( Ezért gondoltam, hogy valahogy kimaradni az egészből, hisz nem is tudok az üggyel kapcsolatban érdemben mondani bármit is. Egyszer régen 4-5 éve már tettem vallomást, úgyis azt fogom mondani, hogy nem kívánok újabb vallomást tenni, tartom magam az eddigiekhez.

De hát akkor majd valahogy megoldjuk.

2011. ápr. 12. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan lehet írásban is vallomást tenni, a bíróság engedélyezheti. Nincs más dolgod, mint a bíróságnak egy hivatalos levelet címezni, amiben kérelmezed legyen szívesek engedélyezni, hogy a vallomásodat írásban tehesd meg, ebben felsorolod, hogy otthon vagy, gyerekkel, nem tudod kire bízni, pici még, és hogy érdemben az ügyről csak ugyanezt tudnád elmondani, mint már korábban. Ha nem égetően szükséges a személyes meghallgatásod, mint mondjuk szembesítés miatt a vádlottal vagy hasonlók, akkor engedélyezni fogják az írásbeli tanúvallomást. Ha más info még kell, szívesen segítek.
2011. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hú, de jó hogy írtál. Az van, hogy ez egy két napos tárgyalás lesz. Az első csütörtökön, a másik meg kedden. Páromnak mind a két nap kell mennie, nekem meg csak a másodikra. Azzal nincs is gond, hogy lemegyünk, lent leszünk abban a pár napban barátoknál, de a barátaink napközben dolgoznak, és így még rájuk se tudnám bízni a gyereket.

Az nagyon jó lenne, ha így megoldható. Este megbeszélem a párommal, hogy mit szól hozzá, és ha beleegyezik, akkor írok is egy levelet a napokban, egy próbát megér, max. azt írják, hogy nincs rá lehetőség, és akkor elkezdek azon agyalni, hogy hogyan fogom megoldani a helyzetet.

2011. ápr. 12. 17:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Segítenél esetleg megírni? Csak úgy nagyvonalakban? Még sose írtam ilyet.
2011. ápr. 12. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!