Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beteget vittem az orvoshoz...

Ha beteget vittem az orvoshoz s elfelejtettem kirakni a mozgáskorlátozotti kártyámat s mire kb 20 per elteltével visszaértem rajta volt a mikulás csomag. Most megbüntetnek ezért?

Figyelt kérdés
Feleségem kellett azonnal az orvoshoz vinnem, mivel parkoló órát nem használok amivel másfél órát lehet parkolni, mert mindkettőnknek van mozgáskorlátozotti parkoló kártyánk, de abban a helyzetben el is felejtettem kitenni, mire vissza értem kint volt a feljelentési figyelmeztetés, bementem a Főjegyzőhöz akihez tartozik e ügy elmondtam neki az eseményeket azt mondta ez 30000 Ft szabálysértés fizetése lesz, nem tud elnéző lenni semmilyen sürgős orvoshoz való indokolásra. Az mondja 30000Ft bírságot ki kell majd fizetnem. Kérdezem jogszerű ez az eljárás ?
2011. ápr. 12. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Igen, jogszerű, mert ha utazol a buszon, akkor is be kell mutatnod a jegyedet, nem elég az, ha "csak van".

2. A Főjegyző meg lehetne elnézőbb, de ez már az ő mérlegelése.

2011. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát ezzel így igazából nem tudsz mit csinálni.

A parkolóőröknek minden bizonnyal van egy fényképük a kocsidról és az üres műszerfalról, így nincs mit tenni.

De miért 30ezer forint és szabálysértés??


Más dolgog, hogy ebben az országban a mentőkocsira is képesek kerékbilincset tenni amíg ők életet mentenek valamelyik házban...

2011. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Nekem is van ilyen kártyám és az évek alatt nem egyszer előfordult, hogy elfelejtettem kitenni. Utána csak bemutattam a mikuláscsomaggal együtt és elengedték. Még egyszer sem akadékoskodtak.
2011. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos ez az ügy a városi Főjegyző hatásköre a parkolók korlátozott várakozási övezetekhez tartozik.Itt úgy lehet parkolni hogy a szélvédőre kihelyezett parkoló órától számítva 90 percig ingyenes a parkolás, ha ezt túlhaladta jön a 30000 Ft szabálysértés, vagy a mozgáskorlátozotti kártya is ingyenes ha azt kihelyezték, amennyiben nem akkor 30000 Ft bírságot szab ki a főjegyzői javaslatra amit a helyi rendőrség eljárásával zajlik. Az hogy a feleségemet azonnal orvoshoz vittem, ahonnét meg a mentő tovább agyvérzéssel, s ezt nem érti meg senki ez kicsit magas nekem, vagy a rövidnadrágos Kormánynak ez is a szegényeket meg nyirbáló intézkedéseihez tartozik?
2011. ápr. 13. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Főjegyző a törvényt betartatja, és nem jár el méltányosan, nem a kormány hibája.

Nem mondom, elég sok hülyeséget csinál a mindenkori, de nem minden az ő hibájuk...

2011. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!