Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha valaki nem...

Mi történik, ha valaki nem fizeti a TB-t és súlyos beteg lesz? Hagyják meghalni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Amennyiben életmentő beavatkozásra van szüksége, azt megejtik. Utána kiállítják neki a kezelésről a számlát. (És persze be is hajtják, ha nem fizeti ki.)


Ha gombás a lábkörme, vagy fáj a bal füle, azt nem fogják kezelni.


Pedro

2011. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Életmentő műtétet kötelező megcsinálniuk, ha van tb-d, ha nincs. Ha súlyos beteg leszel, elvileg meggyógyítanak, vagy megvárják az utolsó pillanatot és akkor.
2011. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hagyják !

Ugyanúgy meggyógyítják mint mást,csak a kezelés után kiszámlázzák neki a költségeket . Ez akár több százezer forint is lehet.

2011. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és teszem azt egy hajléktalan,nullbevételessel mit csinálnak?
2011. ápr. 13. 13:55
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanazt. Életmentő beavatkozást végrehajtják, a nem életmentőt pedig nem. A hajléktalanon max. nem tudják behajtani...


Pedro

2011. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
És ha gyógyszer kell, annak is a teljes árát fizeted ki, nem a tb támogatottat. Namost... pl. a fog.gáltó 6000-be kerül, mert nincs rajta támogatás. Nagyjából ennyit fogsz fizetni egy doboz Maripenért is.
2011. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Annyi történik, hogy kiszámlázzák.
2011. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ha gombás a lábkörme, vagy fáj a bal füle, azt nem fogják kezelni. "


Már mért ne kezelnék? Ők is a pénzből élnek.

2011. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

14:52:


PÉNZÉRT mindenkit kezelnek. A kérdés utolsó részéből ("Hagyják meghalni?") arra következtettem, hogy a kérdezőt az érdekli, hogy azzal mit csinálnak, aki nem fizet TB-t és nincs pénze kifizetni az orvosi beavatkozást.


Evidens, hogy aki KIFIZETI a kezelését, annak mindent elvégeznek - ezért nem lett volna érdemes kiírni a kérdést.


De ha félreértettem volna, akkor elnézést kérek.


Pedro

2011. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én amúgy azt nem értem, hogy jelenleg ott tartunk, hogy elmehetsz egy magán kórházba, mert ott is kiszámlázzák neked, de akkor szállodai körülmények vannak napi 8 ezerért, és legalább korrektül is ellátnak és bánnak veled, míg egy államiban nem igazán, és sokkal többet fognak kiszámlázni


Nekem volt térszalag-műtétem magán klinikán, az egész felszívódó csavarokkal volt 110 ezer Ft mindennel együtt, na most gondolom én, ez államiban a többszöröse lenne, és még klasszul el is csesznék (ahogy szokták)

2011. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!