Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak azzal az indokkal, hogy...

Csak azzal az indokkal, hogy nő vagyok a munkáltató elutasíthatja a jelentkezésem annak ellenére, hogy az összes kvalitásnak megfelelek és a hirdetésben nem volt feltüntetve a jelentkezők neme?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 22:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj, nem kötelező téged felvennie.

Ha úgy gondolja, hogy nem felelsz meg neki, akkor bármilyen indokkal nemet mondhat.

2011. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg diszkriminatív. De pld. arra sincs szabály, hogy megindokolja, hogy miért nem téged választ. Legtöbb helyen nem is szólnak vissza, hogy nem téged választanak... van, aki legalább egy sablonszöveget ír, hogy köszönjük, de sajnos nem Ön.... stb.. indok nélkül. Ez még elég szép, hogy legalább megmondja, hogy neki erre az állásra egy férfi lenne alkalmasabb. Nem tudsz vele mit csinálni.
2011. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még 20 másik ember kvalitásai is megfeleltek. és nem köteles megmondani, hogy miért utasít el.(vagy úgyse tudod bizonyítani, mégha azt is mondja a szemedbe) írásba pedig úgyse kapod.
2011. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Írásba nem kapom, de nap mint nap hallom a telefonba. Tanult szakmáim nem épp nőiesek, de mikor a tanulásba belekezdtem, (még a válság előtt) a lehetséges munkáltatókkal egyeztetve, nem jelentett volna problémát.
2011. ápr. 18. 23:07
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem mi a szakmád? Ha nő vagy, és férfiasak a tanult szakmáid, akkor kell belevinni a jelentkezésbe valami pluszt!!! (ezért kérdezem, mi a szakmád).
2011. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legjobb kamionsofőrünk történetesen nő. Nem egy tipikus női szakma, tehát semmi sem lehetetlen. Ha úgy érzed, hogy valami miatt ezért hátrányt szenvedsz, alá kell támasztanod, hogy te mégis megfelelsz az elvárásoknak.
2011. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
geológus( diplomával) 3 év inasként családi vállalkozáson belül kitanult kovács és lakatos szakma, minősített hegesztő... Emellett még magas fokú IT ismeretek, idegenvezetői gyorstalpaló (csak a biztosabb nyelvtudás miatt)
2011. ápr. 18. 23:15
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk ez egy igen komoly érv és rettentő nehéz változtatni a jelentkező eme hibáján. :D
2011. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Háát.. jó, a hegesztő, kovács és lakatos tényleg elég férfias, de pld. a geológus, IT-s, idegenvezető nem kimondott férfias. Nem tudom, melyikre jelentkeztél, amikor elutasítottak, hogy férfit keresnek? Mert pld. ha idegenvezetőnek, akkor tök értelmetlen indok. Ha lakatosnak, akkor még érthetőbb... de akkor meg erősíteni kell az inasévek "fényezését", esetleg becsatolni egy minősítést a volt munkáltatódtól (családtól).
2011. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Idegenvezetőként nem tudok elhelyezkedni, mert szép és jó, de belátom, hogy nincs meg a megfelelő mennyiségű tudásanyag a fejemben. IT-s szakemberből Dunát lehet rekeszteni. Geológiával kapcsolatos állást az elmúlt egy évben összesen 3 hirdetéssel találkoztam, és több helyre be van adva a pályázatom ad-hoc jelleggel. A többi irányvonalon belül pedig egyszerűen a képembe vágják sorra, hogy azért mert NŐ vagyok.
2011. ápr. 18. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!