Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nincs jogom megvédeni...

Tényleg nincs jogom megvédeni magam?

Figyelt kérdés

Azt mondja ismerősöm ilyen Magyarország.

Tegyük fel:

Belém kötnek az utcán, hogy megverjenek a pénzemért, vagy csak a hecc kedvéért.

Én előhúzok egy töltött pisztolyt, amire van engedélyem, meg vizsga.

Ha ezek után följelentenek, akkor engem csuknak le, mert fegyverrel fenyegetőztem?

Tényleg így működik ez a rendszer


2011. ápr. 19. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem használod addig szerintem jogos.
2011. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez Magyarország. Vannak társadalmi csoportok akik "védett fajnak" számítanak és aki hozzájuk nyúl, mérhetetlen szentségtörést követ el. Olyanok, mint Indiában a szent tehén.

8 cm-nél rövidebb pengehosszúságú kést vagy szúrótőrt nyugodtan hordhatsz magadnál. Nyugodtan használd is. Legfeljebb letagadod.

2011. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez magyarország.


fegyvert sem kaphatsz. még a gázspray is fegyvernek számít.

2011. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a pisztolyodhoz engedélyed, meg vizsgád, akkor tudnod kell, mikor használhatod.
2011. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs, különösképp cigánnyal szemben nincs.
2011. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Igen, te vagy a rossz, sőt rasszista vagy...sajnos ilyen az élet :D Én egy ideig hordtam a gázriasztómat, de amikor lehetett/kellett volna se használtam...a kezeimben-lábaimban is megtaláltam a megoldást, hála a sok sportnak :D

Egyébk egy fontos dolog a fegyveres védekezésről, legyen az gázriasztó, gumilövedékes, éles: fegyverrel sosem fenyegetőzünk! Olyan csak a filmekbe van. ha kell és tudod, akkor használd azonnal,de fenyegetni hasztalan. Gondolj bele...az utcán épp fegyvert fogsz 2emberre...a többi 3ezer ember mit gondol? :D Nem válna hasznodra a látvány, azt hinnék te is egy fps-játékokon felnőtt idegbeteg vagy :D Akkor meg már tényleg te lennél a rossz :D

2011. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Töltött fegyverrel nem is mászkálhatsz utcán, de ez még talán a jenkiknél is így van, pedig ott elég lazán szabályozzák. Utcán csak dobozban szállíthatod, külön a lőszert és az üres fegyvert.

Különben sem jó önvédelmi fegyver a pisztoly, egy sokkoló vagy gázspré esetleg gázpisztoly a jó megoldás. (Keményebbeknek vipera, de illegális és elég könnyű megölni véletlenül vele valakit.)

2011. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!