Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV bérlet hamisítás esetén...

BKV bérlet hamisítás esetén mi lehet a legszigorúbb kiszabható büntetés?

Figyelt kérdés
A bíróság amennyiben a vádlottal szemben elmarasztaló ítéletet hirdet a büntetőeljárás során (magánokirat-hamisítás vétségében), milyen kategóriájú lehet a REÁLISAN kiszabható büntetés? (fiatalkorúként keveredtem alaptalanul ilyen ügybe, már két és fél éve tart, azóta betöltöttem a 18-at, egyszeri, első "bűnelkövetésről" van szó - a tétel akkori ára szerint 2800 ft-os).
2011. ápr. 21. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 év börtönt, fiatalkorúnak meg javítót, legsúlyosabb esetben.
2011. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy a BKV bérlet okirat lenne.
2011. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tetris ***** válasza:
Kapsz egy figyelmeztetést, hogy ejnye-bejnye. Nehogy már azt hidd, hogy egy ilyen kis bűn miatt a fejedet veszik! A BKV nem egy hatóság, hanem csak egy sima cég. Nyugi, nem lesz semmi!!!!!!!
2011. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.=> nem véletlen emeltem ki a REÁLIS (valós, valószínű) szót a kérdés alatt

2.=> a BKV bérlet nagyon is magánokirat

3.=> nem a megnyugvás-szerzés végett jöttem ide, én sem számítok nyilvános lefejeztetésre vagy életfogytiglanra. Csak arra vagyok kiváncsi, hogy aki a joggyakorlat ismeretében bármi folytán (végzettség, tapasztalat) is jártas - az mit mondana egy ilyen esetnek mi lehet a végkimenetele??

Nem a BKV hatalmáról van itt szó, valóban a BKV "csak" egy cég, nem ítélethozó szerv, hanem arról, hogy az ügyben az ügyészség vádat emelt (bírósági büntetőügy lett belőle).

Nevetséges, semmit sem követtem el, de már úgy tűnik nekem, hogy el lettem ítélve 90%-ban.

ISMÉTELTEN ÉRDEKLŐDÖK; A KEDVES FÓRUMOZÓK SZERINT MI LEHET ENNEK A REÁLIS KÖVETKEZMÉNYE?

köszönöm az eddigieket!

2011. ápr. 21. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

jap, bkv bérlet MAGÁNokirat, többféle is van.


a jogtár szerint:


"276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Még ezt olvastam:


" Csak egyenes szándékkal követhető el, mivel célzatos cselekmény (“jog vagy kötelezettség létezésének, megváltoztatásának vagy megszűnésének bizonyítására”). A BH 1998.156. számú bírósági ítélet szerint azonban a magánokirat-hamisítás vétségének a megvalósításánál – elméletileg – nem zárható ki a bűncselekménynek eshetőleges szándékkal való elkövetése sem, ez a bűncselekmény azonban csupán akkor valósul meg, ha az elkövető a hamis (hamisított) okiratot abban a körben használja fel, ahol az a joghatás kiváltására objektíve alkalmas lehet.


Lényeges feltétel, hogy a felhasználó tisztában legyen azzal, hogy a magánokirat hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú, valamint azzal a joggal vagy kötelezettséggel, amelynek bizonyítására a felhasználás megvalósul. Az viszont merőben közömbös, hogy a felhasználó az okirat manuális kiállításában részt vett-e. Elegendő annak határozott tudata, hogy az okirat hamis."


Gondolom ez azt jelenti, hogy ha bizonyítható, hogy nem voltál tisztában vele, hogy hamis, akkor nem vagy bűnös. Más kérdés, hogy ezt nagyon nehéz bizonyítani, talán lehetetlen is. Főleg ha 2 éve tart a per, akkor nyilván ezt nem tudod bizonyítani.

2011. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mazsola88 válasza:
na és mi lett belőle? FONTOS
2012. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!