Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy összegben vissza vonhat a...

Egy összegben vissza vonhat a munkáltató, hát nem csak 30%-33%-ot?

Figyelt kérdés

Tavalyi évben a munkáltatóm utalt thgy-t és gyedet is egy hónapra.Tehát a thgy-re már nem lettem volna jogosult egész hónapra,de ők tévedésből utalták.Természetesen jeleztem.

Ez idáig nem vonták vissza,elfeledkeztek a dologról.

Most ismét jeleztem a munkáltatónak,aki az egészet leakarja tiltani egy összegben,ami 38000ft lenne,de az én jövedelmem 44000ft(gyed).A maradék összeget pedig jövő hónapban vonná vissza.

Kértem őket,küldjenek papírt,hogy alátudjam írni,hogy tudomásom van róla és egyetértek a levonással,de ők nem akarnak papírt adni mondván,úgyis szerepelni fog a fizu papíromon.

Levonhatja egybe a munkáltató?

Nagyon kell figyelnem,mert sokan el vannak számolva fizukor és elég aljasok az irodisták.Természetesen,mivel jeleztem is a munkáltatónak,nem azzal van bajom,hogy vissza akarja vonni,de nem ebben a formában,hogy még papírom se legyen róla és egybe?Ennyi pénzt,44000-ből?

Válaszokat előre köszönöm!


2011. ápr. 22. 08:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Ráadásul majd nem fenyegető hangon beszélt velem az irodista csaj.Pedig ezt a plusz utalást nem is ők,hanem én vettem észre és én figyelmeztettem őket.

Meg magyarázott valamit,hogy ebből bajuk lehet,meg nekem is,mert ha kapnak egy ellenőrzést!?...

Gondoltam arra is,hogy felhívnák egy olyan szervet,aki ezzel foglalkozik,talán a tb?Bejelenteném én a problémát!

2011. ápr. 22. 08:14
 2/6 anonim ***** válasza:
A munkabéredből csak úgy vonhat le akármit, hogy te írásban ahhoz hozzájárulsz.Mt. 162 paragrafusa szól a tévesen kifizetett munkabérről ( munkabér esetében 60 napon belül kell visszavonnia), de a TGYÁS más.Amúgy felhívhatnád a MÁK-ot is. De az írásbeli hozzájáruláshoz ragaszkodj.
2011. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi szín alatt nem szabad ilyesmit jelezni. Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs. Engem volt hogy a főnököm egy héten kétszer fizetett ki, egyszer pedig tíz ezerrel többet adott. Két éve meghalt szegény, nyugodjék békében, de haláláig sem tudta meg ezeket.
2011. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Na most pénteken kaptam levelet,amiben felszólít a munkáltató és képzeljétek! JANUÁRI DÁTUM VAN A LEVÉLEN,mintha ők már akkor küldték volna és semmi hozzájárulás,aláírás helye,semmi.Ráadásul,úgy küldték el,nem is postán adták fel,hanem egy munkatársamtól küldték.

Szerintem valamilyen szinten ez már papír hamisítás a dátumot tekintve!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. ápr. 25. 09:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz már rá, hogy mi is az iktató száma a levelednek?

Ha nincs beiktatva, te simán mondhatod, hogy nem is küldték ki. Ha meg be van iktatva és most írták, akkor az iktató számból látszania kellene, hogy nem januári ( persze csak akkor, ha nem vették a fáradtságot arra, hogy januártól kezdve az összes iktató számot átírják :) ).

2011. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Iktatószám és sok-sok adat ,dátum is kézzel van kitöltve.

Hivatkozási szám nincsen.

2011. ápr. 28. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!