Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányság helyzetéről kinek...

A cigányság helyzetéről kinek lehet objektív, elfogulatlan képe?

Figyelt kérdés

A cigányoknak nem, mert érintettek.

A közöttük élő magyarok érintettek, és elfogultak.

A jogvédők, politikusok nem élnek közöttük.


Azt is mondhtnám, hogy aki közöttük él, az elfogult, aki pedig nem él ott, annak nincsen reális képe. Ezért olyanok vitáznak leggyakrabban, akik vagy elfogultak, vagy (és) tájékozatlanok.

Miközben éppen a jó helyzetfelismerés, és a probléma mélyebb megértése lenne szükséges a probléma megoldásához.


2011. ápr. 8. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
az ENSZ biztosan tudna erre is megoldást, hiszen a világon mindenfelé előfordulnak ilyen "szubkulturális" fejetlenségek.
2011. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Péládul én. Cigány-zsidó vagyok, rokonok közt nevelkedtem, állítólag arabnak nézek ki, 5-ös átlagom van, készülök a BME-re, és realista empirista vagyok. Eltöltöttem egy nyarat a mátészalkai cinege-végen, papám a kisebbségi önkormányzat elnöke a városban, szóval én pontosan tisztában vagyok a helyzettel.
2011. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Senki, mivel ember, vagy szervezet mérné fel az objektivitás kizárva.
2011. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De biztosan elfogult vagy.:))
2011. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese. :)
2011. ápr. 8. 14:20
 6/17 A kérdező kommentje:
Illetve Emesék.
2011. ápr. 8. 14:20
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Úgy vettem észre, hogy ezen az oldalon senkinek.

Amúgy te is elfogult vagy Helmet.

Mit takar ez a ködös mondat, hogy a jó helyzetfelismerés?

2011. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:54

te egy barom vagy!

2011. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Persze hogy elfogult vagyok. Lényegében valamilyen szinten mindenki elfogult, emberi mivoltunkból eredően, sőt mindenki érintett is áttételesen.

Mégis kellene törekedni az elfogulatlanságra, tudományos alapokra építeni. Mondjuk ez nem várható el ezen az oldalon. Végülis én sem vagyok szociológus.

2011. ápr. 8. 14:38
 10/17 A kérdező kommentje:
Lényegében pont azért is tettem fel így a kérdést, mert rájöttem arra, hogy ahogyan a szélsőségesek is sokszor saját érintettség okán elfogultak, ugyanúgy én elfogult vagyok éppen azért, mert nem vagyok érintett közvetlenül.
2011. ápr. 8. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!