Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban ennyivel megúszta...

Valóban ennyivel megúszta volna? Lent

Figyelt kérdés
Férjemmel két éve pereskedek gyermektartás dij nem fizetése stb.stb.A tárgyalásokon rendszerint nem jelenik meg,hol a magas vérnyomása miatt,hol a hasfalsérv mütétje miatt,hol a mütétből kifolyólagos gyengélkedése miatt,hol hasfájás miatt,szóval nem is tudom felsorolni.Tegnap kaptam a rendőrkapitányságtól egy határozatot,hogy a nyomozást ellene megszüntették,mert igazolta a kihallgatás során,(amiről nem is tudtam)hogy "munkaképtelen",a "betegségeiből" kifolyólag.Ezt csupán orvosi zárójelentésekkel,és egy darab ambuláns lappal igazolta,és FIGYELEMBE VETTÉK.Tehát szó sincs hivatalos rokkanositásról,vagy végleges betegségről.Megjegyzem:egy 100 kg-os életerős férfiről beszélek.Kérhetem az igazságügyi orvos szakértői véleményt szerintetek?mert ott rögtön kiderülne,hogy évek óta hazudott és a hatóságokat is félrevezette. Köszi a válaszokat.
2011. ápr. 27. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A zárójelentések igazolják a betegséget. Ha 100 kilós,akkor valószínű a magas vérnyomás is.

Kérheted a Bíróságon az igazságügyi szakértőt,de ha beteg,akkor sok reményt ne fűzz hozzá.

2011. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy sérvmütét zárójelentése,szerinted igazol egy tartós betegséget?Emberek ezrei dolgoznak sérvel,és anélkül.A kérdezőnek irom,igenis kérje a független igazságügyi orvos szakértő véleményét,ha ez szükséges.De szerintem a biróság is fogja kérni,a rendörség hiába zárta le az ügyet.Magas vérnyomás,meg sérv panaszok,ez nem kibúvó.Főleg most,amikor a rokkantaktól elvenni szándékoznak mindent.Majd az ottani orvos megállapitja,hogy munkaképes,és mehet szépen ő dolgozni,kedves második válaszoló.

Egyébként tényleg undoritó a kommented.

2011. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most akkor polgári úton pereskedtél az elmaradt tartásdíj megfizetése miatt és közben büntetőeljárás is indult, és azt szüntették meg? A büntetőeljárással maximum annyit érsz el, hogy a férjed elítélik, de te pénzt nem fogsz látni, az polgári útra tartozik. Csak ezt ízért írtam, mert nem mindegy melyik eljárást szüntették meg és melyik van folyamatban, mert ha a rendőrség nyomozást megszüntette, ha gondolod azzal nem érdemes tovább foglalkozni, mert pénz nem látsz belőle. De ha továbbra is szeretnéd a dolgot, akkor panasszal élhetsz a megszüntető határozat ellen, ennek 8napos határideje van. Különben újbóli feljelentést kell tenni, és azzal egyidejűleg akkor indítványozni szakértő kirendelését is, de javasolnám ügyvéd felkeresését.
2011. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kezdem én sem érteni,mert a rendőrségen én nem tettem feljelentést,csak a biróságon kérvényeztem a két gyerekre a megállapitást,a válóper után.Ezt valószinüleg a gyámhatóság kezdeményezte,amikor a biróság megitélte az állam általi megelőlegezést.Tárgyalás tárgyalás hátán,és az ügy semmit sem halad előre.Ebben a pillanatban beszéltem az ügyvéddel aki azt mondta,hogy panasszal kell élni,mert egy kórházi zárójelentés,és egy ambuláns lap semmit sem bizonyit.Ehhez valóban orvos szakértői szakvélemény kell.
2011. ápr. 27. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Az más.Ebben az esetben úgytudom a gyámhatóság indit hivatalból feljelentést a kötelezett ellen,mivel a megelőlegezés folyamatban,és természetesen ezt a pénzt majd vissza kellene adni az államnak.Az exed ezért akarja magát kivonni,hogy ne tudjanak rajta behajtani semmit.Pedig ez nem fog menni.
2011. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!