Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valakit kötelezni, hogy...

Lehet valakit kötelezni, hogy kerítést csináljon? Van ilyen törvény, szabály?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Én arra kötelezlek, hogy csináld meg a kerítésemet.
2011. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Kicsit több infó nem ártana.
2011. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, hogy a telektulajdonosnak az utca felől nézve a jobboldali szomszéd felé lévő kerítést kell megcsinálnia. De nem tudom, hogy erre tényleg van-e jogszabály.
2011. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a szomszédomat szeretném valahogy kötelezni,hogy a két kert közé csináljon kerítést
2011. szept. 3. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
szerintem nem kötelezheted.Egy kerítés nem olcsó dolog ha nem engedheti meg magának hogy csináljon akkor nem fog ha meg zavar hogy nincs kerítés csinálj te egyet.Amúgy miért baj hogy nincs kerítés?
2011. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alábbi linken egy hasonló kérdést tettek fel. A helyes válaszokat ott találod. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__20744..

2011. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
A helyi építési rendeletekben meg van határozva, hogy ki melyik telekhatáron köteles, és mekkora kerítést építenie. Az lehet akár söv [link] akár épített kerítés.
2011. szept. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
85%

Igen.

Az első, az egyik oldali és a hátsó kerítést a feléig a tulajdonosnak kell elkészíteni.

A saroktelek tulajdonosnak 3 oldalt kell elkészíteni.

2011. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
85%
A telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron köteles megépíteni és fenntartani a kerítést.
2011. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!