Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halálbüntetés: ellene vagy...

Halálbüntetés: ellene vagy mellette?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 20:30
1 2 3 4 5 6
 41/59 Salx Narval ***** válasza:
100%
Engem is elítélhettek a véleményem miatt és nem is számítanék kegyelemre sem embertől, sem Istentől.Tudom mi egy apa kötelessége egy ilyen borzasztó esetben.A puszta kezemmel tépném szét azt aki megölte a gyermekemet és megfürdenék a vérében.Nem bíznám a társadalomra a bíráskodás,sem a gyilkosét, sem a magamét, mint írtam tudnám a dolgom, magammal szemben is.
2011. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim válasza:

Tom Benko:

Én csak egy részletet emeltem ki a középkorból, a nyilvánosságot.

Úgy vélem ha már a Híradóban az benne van részletesen, hogy miként végzett a családjával egy pszichopata, akkor ez is belefér a műsorba, legalább elrettentő lenne.

Az tény, hogy a középkornak számos hibája is volt, aránytalan büntetések, csonkítások, stb..

----

Ma már rengeteget fejlődött ahhoz a nyomozástechnika, hogy egyértelműen bebizonyítsa valakiről amit tett, főleg gyilkosságot (pl. DNS vizsgálat).

----

Természetes, hogy akinél nem egyértelmű a bűntény, vagy összetettebb a körülmény pl. önvédelem, azt ne ítéljék halálra, hanem valami más megoldást keressenek.

-----

Úgy gondolom az egész törvénykezésre ráférne egy arányos szigorítás.

2011. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

Mellette.

Aki nem önvédelemből ölt, hanem szórakozásból, vagy mert mentálisan beteg, az pusztuljon. Így lesz visszatartó ereje, ha meg mégsem, akkor viszont "tisztul" tőlük a világ.


Amíg volt halálbüntetés, meg lehet nézni, hogy mennyi gyilkosság volt nem egy évben, hanem 20 év alatt...


A biztosra menéshez meg annyit, hogy azokat akasszák csak fel, akiket megcáfolhatatlan bizonyítékok alapján ítélnek el.

2011. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 Tom Benko ***** válasza:

Mutass statisztikát!

A bizonyítékok cáfolhatatlanságáról mindig a Csupasz pisztoly jut eszembe:

"- Ez mi?

- A hiányzó bizonyíték a (nem tudom milyen)-ügyben.

- Úristen, ez az ember ártatlan volt!

- Két éve villamosszékben végezte."

Még a saját vallomás _sem_ elegendő erejű egy ilyen ítélethez. Sőt, még a térfigyelő kamera felvétele sem...

2011. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 Salx Narval ***** válasza:
Végül is én elfogadnám, hogy ne legyen halálbüntetés, de akkor ne tévézéssel és a játékszobákban töltsék a büntetésüket és főleg ne a társadalom kárára.Termeljék ki szépen az eltartásukhoz szükséges anyagi forrást és az ott dolgozók bérét, rezsit, stb.Természetesen kemény fizikai munkára gondolok és nem zacskóragasztásra, amit manapság örömmel vállalnak unaloműzésre.Visszatartó ereje annak lenne, ha tisztában lennének a bűnözők azzal, hogy 10-12 óra folyószabályozás, kőfejtés, bányászás, stb vár rájuk, nem pedig a könyvtár, vagy a klubterem.
2011. máj. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Jártál már börtönben? Nem tévézés és játékszoba a fő tevékenységük.
2011. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim válasza:
Az is tény hogy 8000 Ft jut egy rabra per nap. Benne volt több hírben is. Pont a mi szeretett médiánk hangsúlyozta a többi extrával együtt...Meg hogy a hajléktalanok azért törnek be hogy melegen legyenek addig is. Akkor hol itt a "kegyetlen börtön"? :O
2011. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 Tom Benko ***** válasza:

Valóban annyiba kerül.

A hajléktalanok pedig annyira igénytelen szinten élnek, hogy számukra a börtön maga a kacsalábon forgó palota.

2011. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 Salx Narval ***** válasza:
Nem én még nem jártam börtönben, de a nejem egy kábel TV-os társaságnál dolgozik és nemrég tárgyaltak velük a full exsztrás műsorcsomag árengedményeiről, mármint,hogy mennyibe kerülne, ha minden helyiségbe bevezetnék és ezt rendelnék meg.Feltételezem nem dísznek akarják kitenni a TV, hanem néznék is.Maradjunk annyiban, hogy rendesen ki van nyalva a seggük, főleg amióta az EU, még kedvezőbb körülményeket és még több jogokat rendelt el a börtönökben, fegyházakban.Nemrég láttam, hogy szuper saválló cuccokkal szerelték fel a fürdőket, vadi új zuhanyzók, mosdók, wc.Komolyan mondom a kollégiumokban sokkal rosszabbak a körülmények.Tény, hogy én csak azt az egy intézményt láttam, amit mutatott a TV.
2011. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 Tom Benko ***** válasza:

Érdekes, felénk leginkább rohadnak szét a vizesblokkok, illetve a kábeltévében az RTL/TV2/NatGeo/Discovery/Spektrum választékon túl nem nagyon látni. Gondolom az újonnan épült Tiszamenti intézetre gondolsz. Nos, ott még lehet, hogy tárgyalnak ilyenekről, de nem sokáig.

Az elítélteknek pedig, bármennyire is meglepő, vannak jogaik. Nem a jogaiktól vannak ugyanis megfosztva, hanem a szabadságuktól. Éppen ezért munkára sem kötelezhetjük őket, ugyanakkor azonban az alapvető létfeltételeket biztosítani kell számukra, amiről, pont a szabadság hiánya miatt ők nem tudnak gondoskodni. Azért nem mellékesen megjegyzem, hogy jelentős részük örülne, ha dolgozhatna...

2011. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!