Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Összetett kérdés, kiderülhet...

Összetett kérdés, kiderülhet az áramlopás? Ha igen, akkor mik a szankciók?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház, ahol évek óta lopják az áramot a tulajok. Gyerekek vannak, már felnőttek, elköltöztek, csak a szülők laknak ott. Tételezzük fel, hogy ők meghalnak, gyerekek öröklik a házat.. van-e ilyenkor valami vizsgálat, vagy csak "papírmunka" az öröklés? Kiderülhet-e, hogy ott évekig lopták az áramot? Ha igen, akkor kinek járhat a büntetés? Az örökös gyerekeknek? Ilyen esetben jobb lenne lemondani az egész örökségről, vagy így is úgy is büntetnék a gyerekeket?
2011. máj. 2. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
átírásnál kimennek ellenőrizni, óraállást rögzíteni, jegyzőkönyvet vesznek fel, tehát az áramlopás kiderül. Nem csak papírmunka. A többihez nem tudok hozzászólni.
2011. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, hogy kiderulhet-e, de ha kiderul, akkor a hagyateki vagyonra lesz raterhelve, magyarul abbol lesz levonva, amit orokolnel. Ha a tartozast ezt az erteket meghaladja, azt mar nem kell kifizetned.


Ptk. 679. § (1) Az örökös a hagyatéki tartozásokért a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezőknek. Amennyiben a követelés érvényesítésekor a hagyaték tárgyai vagy hasznai nincsenek az örökös birtokában, annyiban az örökös öröksége erejéig egyéb vagyonával is felel.

2011. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt tudtam, hogy az adósság csak az örökség értékéig fizetendő, azon felül nem. Kérdés az, hogy vajon mennyi lenne az adósság és mennyi az ingatlan értéke?


Azt viszont nem tudtam, hogy kimennek mindent ellenőrizni, jegyzőkönyvezni. Köszönöm.

2011. máj. 2. 15:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már vissza van állítva az eredeti állapot (javaslom beszélj egy megbízható villanyszerelő ismerősöddel) akkor visszamenőleg már aligha tudják megállapítani, hogy évekkel ezelőtt ilyesmi történt.
2011. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne lopjatok áramot. 10.000.000 magyarral csesztek ki a saját jólétetekért. Jobb helyeken ezért kiközösítene a társadalom.
2011. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mi lopjuk az áramot. Nekem eszembe nem jutna.
2011. máj. 2. 16:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Vissza kell szereltetni mindent az eredeti állapotba,és úgy bejelenteni az óra átirását.Ennyi.
2011. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudom most hogy csinálják, azt tudom csak, hogy régebben /sok-sok évvel ezelőtt/ volt egy konnektor a házban, amibe ha bedugtál valamit visszafelé tekerte az órát. Fogalmam sincs, hogy ez hogy lehetséges.

Egyébként nem aktuális a kérdés, csak felmerült a téma a baráti körben, ahol most lett árva egy barátunk.

2011. máj. 2. 18:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Az átírásnál valóban történik helyszíni szemle is, de ez a szemle csupán az órán lévő zárjegyek sértetlenségét hivatott megállapítani, magát a bejövővezetéket nem ellenőrzik. Tehát ha a plompák sértetlenek, az órát átírják, a helyszíni ellenőrzést nem fog hibát feltárni.
2011. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Minden ami áramlopás!:


[link]

2011. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!