Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az amerikai szesztilalom mire...

Az amerikai szesztilalom mire volt jó, mit kellett tenni a fenntartásához és mennyire érte meg az államnak és a népnek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy amerikában akkoriban nagyon nagy volt az egy főre jutó szeszfogyasztás. A munkások mielőtt bementek dolgozni jó pár pohárt megittak. Ez több balesethez vezetett. Szerintem az államnak semmiképpen nem érte meg mivel ekkor indult be igazán a maffia. Pl Al Capone.
2011. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem sokat ért, alatta feketén ittak ugyanannyit az emberek.


Mint ahogy itthon is megtapasztalta a politika, hogy az alkoholt nem lehet betiltani. Itt a házi pálinkafőzésre gondolok. Amikor tiltva volt ugyanúgy főzték az emberek. Ahogy most is tojnak a mennyiségkorlátozásra.

2011. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!