Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért úgy hoznak ítéletet,...

Miért úgy hoznak ítéletet, hogy "a XY Bíróság . ", holott az csak egyetlen ember szubjektív döntése?

Figyelt kérdés

Nem durva ez?


És az az egyetlen ember lehet éppen full idióta, mint megtudtam, semmilyen pszichológiai szűrés nincs köztük, szóval ha egyszer bekerül, a jó isten nem robbantja ki a helyéről, bármilyen hülye is.


Nincs igazam? Ki hogy látja?


2011. máj. 4. 07:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem egy ember hozza az ítéleteket hanem egy csoport.

Nem a bíró vagy nem egyedül a bíró hozza.Ő csak bejelenti.

Ott ül hátul az ügyészség stb.

2011. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Válóperekben CSAK egyetlen bíró,többnyire nő,hozza meg a döntést! Ezért ítélik szinte mindig a nőnek a gyerekeket!

Az ügyvédek és a gépíró nem szólhat bele a döntésbe.

2011. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
micsoda? ügyész? na szép lenne, ha az ügyész hozná az ítéletet, még ha ez a mi kedves "jogállamunkban" sokszor így is van, na de sztem továbbra is érvényes a kérdésem
2011. máj. 4. 07:52
 4/19 anonim ***** válasza:

Bocs,nem ügyészséget akartam írni,de van egy csoport akik megszavazzák az ítéletet és jelen vannak a bíróságon.

Természetesen a bíró is bele tud szólni.

Igen a válóperes ügyek azok elég érdekesek tudnak lenni.

2011. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
azok az esküdtek és az USA-ban van
2011. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
mondom én h egyedül dönt .... vagy legtöbbször persze már előre el van döntve, aztán csak színjáték az egész, na de éppen ez az, hogy nagyon DURVA !!!
2011. máj. 4. 08:10
 7/19 anonim ***** válasza:
Elsőfokon egyedül dölt és senki nem szól bele , de ezért van a másodfok és ott már 5 bíró van és csoportosan döntenek .
2011. máj. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Királyi többes,Ezért is küldik mostmár nyugdíjba reálisabb korban.
2011. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Büntető peres ügyekben a rendőrség a nyomozati anyagot ,úgy tálalja az ügyész elé, h már akkor lehet tudni mi lesz az ítélet.Mert a bíró jogszabályokhoz van kötve, amiket nem hagyhat figyelmen ,kívül.A bírósági tárgyalás már inkább csak egy színjáték.De ha addig nem ismert új vtanukat hoz a védelem , azokat egy két kérdéssel össze lehet zavarni és akkor az egész tanúvallomást, vagy figyelembe veszik vagy nem.Tehát figyelmen kívül hagyják többnyire.Első fokon a bíró dönt egyedül , az ügyész és a rendőrség álláspontját figyelembe véve.A többiekét csak ha akarja de akkor sem fordul az ügyész ellen, h téved vagy a rendőr ellen , h hazudik.

Másodfokon a 3 bíróból megnyugtatlak csak egy foglakozott az ügyel kicsit behatóbban , (mert elosszák egymás közt a munkát) a többi bíró épp a tárgyalás előtt átfutja az iratokat , hogy nagyjából képbe legyen, de többnyire nem száll vitába a kollégával.Az esetek nagy részében az első fokot veszik alapul, de azért, h a másodfoknak is létjogosultsága legyen az ítéleten változtatnak kicsit.

Kivétel ezek alól, a média figyelmet felhívó nagy ügyek.


Ami még érdekes az ,h az ügyvéd is 90%ban tudja előre, h mi lesz az ítélet.Már ha ügyvéd nem pedig annak magát mutató szélhámos.De akkor is biztatja a kliensét amikor a vak is látja, h semmi esély csak azért, h lehúzhassa pénzzel.Soha nem mondja azt, h nem foglalkozik ezzel az ügyel mert semmi esély.Ő a honoráriumára bármi legyen is az ítélet(a munkájának az eredménye)igényt tart.


Az is szép lenne ha engem megbíznának egy munkával és ha sikerül ha nem a pénz járna nekem:)merthogy én megpróbáltam de az anyag másképp döntött:))

2011. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
én is így látom, na de ez elég nagy baj ...
2011. máj. 4. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!