Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy olyan kérdésem van, hogy...

Levente1987 kérdése:

Egy olyan kérdésem van, hogy ha az ember ki adja az a lakását albérlőnek, akkor mennyit kell adóznia utána? Illetve él még ez a törvény, hogy az albérleti díj után kell-e adózni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 12:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
Minden jövedelem után adózni kell,igy az albérlő után is.Bekell jelenteni, a helyi önkormányzat adóügyi irodában.
2011. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem.És ha ez esetleg nem történik meg ,tehát a bejelentést elmulasztja?Akkor ennek mik a következményei?Esetleg kérhetnék egy olyat ,hogy privát üzenetbe folytassuk a beszélgetést?És köszönöm a válaszod és a segítséget.
2011. szept. 15. 13:37
 3/16 anonim ***** válasza:
Írj egy e-mailt, leírom Neked amire kíváncsi vagy.
2011. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha felnyomod a tulajt, akkor a NAV megbünteti. A bérleti díjat pedig valószínű a következő hónaptól megduplázza, hogy te fizesd ki helyette, vagy mehetsz, amerre látsz.
2011. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, attól még hogy az illetékes hatóságnak a bérbeadás mint olyan nincsen bejelentve, egy bérleti szerződés a tulaj és az albérlő között mindenképpen létrejön. Tehát nem emelheti meg csak úgy a bérleti díjat, mert az már szerződésszegés kategória. És egyik napról a másikra se dobhat ki senkit, általában az ilyen szerződésekben 1-2 hónap a felmondási idő.


Ha pedig nem jött létre szerződés, akkor meg ugyan megemelheti a bérleti díjat, és ki is rakhat bárkit egy nap alatt, de akkor meg nem bizonyítható a bérbeadás ténye, kvázi hiába jelentik fel a tulajt, nem fogják tudni bebizonyítani hogy ő azért a lakásért havi díjat szed.

2011. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egy szerződés létre jött ami egy évről szól.Tehát papír formailag le van rögzítve.Ami egy évre szól de az egy év nem telt le.És elégé szemét volt a tulaj és nekem meg fordult a fejembe hogy nincsen be jelentve
2011. szept. 15. 13:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod bizonyítani, hogy nem adózik, akkor inkább ne fenyegetőzz.

Mit jelent, hogy "eléggé szemét" volt?

2011. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem fenyegetőztem ,nem mondtam neki semmi ilyesmit.Csak ő meg megfenyegetett azzal hogy feljelent.Előtte persze hogy eltöreti kezem lábam.:-D Nem hozta sose a számlákat,be ment a lakásba a tudtom nélkül.Sokat dolgoztam és nem nagyon voltam ott a lakásba.De szinte biztos hogy nincs be jelentve ,mert azt se engedte hogy bejelentkezek oda lakcímre pedig kellett volna munka miatt és a suli miatt is.
2011. szept. 15. 14:11
 9/16 anonim ***** válasza:

Miért jelentene fel? Mit csináltál?

Nem hozta a számlákat? Sosem hozta? Akkor mi alapján fizetsz rezsit?


Az, hogy nem enged bejelentkezni a lakásába, teljesen természetes, én is bérlem a lakást, ahol lakom, és eddig egy helyre sem voltam bejelentve, pedig már a harmadik városban lakom.

2011. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy ha nem fizetem ki.De előtte meg megfenyegetett azzal hogy kezem lábam eltöri ha nem fizetem ki.Igazság szerint utánna számoltam és az elején jó volt a rezsi csak utánna elégé nagy eltérések jöttek ki pedig hivatalos oldalon is ki számoltam az elmű-t ,víz díjat , meg mindent.
2011. szept. 15. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!