Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvezeti jog:hogyan...

Haszonélvezeti jog:hogyan szerepel szó szerint a haszonélvezető a tulajdoni lapon? Mit tehetek így ha megromlott a kapcsolatunk a tesommal? Bővebben lent (kicsit hosszú lett)!

Figyelt kérdés

Lehet rossz helyre irtam,ha igen bocsi.azèrt kérlek olvassátok el!Tesommal elméletileg ügyvéd elött kötöttünk egy szerződést ami szerint ő haszonélvezöje a háznak ami az enyém.viszont a tulajdoni lapon nem látok semmi erre utaló jelet.emiatt érdekelne,hogy akinek haszon élvezeti joga van az hogyan szerepel a tul.lapon pontosan?

Sajnos teljesen ki akar semmizni a tesom ezèrt szeretném megtámadni a hasz.jogát.azt olvastam egy jogi forumon ha ajándékozás jogcimen szerezte,akkor birosági uton visszakövetelhetem.sajnos nem emlékszem pontosan mi állt a szerzödésben.a szerződés csak az ügyet intézö ügyvédnél van.hogy kideritsem mi a helyzet csak ahhoz az ügyvédhez mehetek aki csinálta vagy máshoz is?Ha csak szerződés van,de a tul.lapon mégsem szerelep akkor mit tehetek?akkor is hasz.élvező?volt/van vki has.helyzetben?irnátok rólatudnátok tippet adni mit tegyek?


2011. máj. 4. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ügyvéd előtt kötöttetek érvényes haszon bérleti szerződést,annak a tulajdoni lapon szerepelnie kell.

Kérdd el az ügyvédtől a szerződést,és menj el egy másik ügyvédhez,de legjobb,ha egy közjegyzőhöz mégy.

A továbbiakról ő tud tájékoztatást adni.

2011. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs: haszonélvezetit akartam írni,nem haszonbérletet.
2011. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.azèrt is kérdeztem,hogy csak ahhoz az ügyvédhez mehetek e akivel csináltuk,mert ugy hallottam viszonylag joban van tesommal és fèlek,hogy megkeresi öt ha én kutakodni kezdek a dolog után.félek,hogy nekem támad amikor a férjem nem lesz itthon(igy nem tudom megvédeni magam).de gondolom a szerződês hiányában màs ügyvéd sem tud segiteni,igy kénytelen leszek bemenni ahhoz.egyébként lehetséges az,ha a tul lapra nincs bejegyezve tesom mint haszonêlvező és az ügyvéd az egyetlen akinél szerződés van,eltüntetné az ügyvèd a szerzödést mintha nem is lett volna?tehet ilyet?
2011. máj. 4. 22:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Először is keress saját ügyvédet és az ő tanácsát kérd ki. Én is csak joghallgató vagyok, ügyvédek meg még annyira sincsenek itt. De a lényeg az, hogy a haszonélvezeti jog az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzéssel keletkezik, így jogilag nincs haszonélvezettel megterhelve az ingatlan, viszont, a szerződés alapján kérhető a bejegyzés. Egyébként nehezen tudom elképzelni, ha egyszer ügyvéd előtt szerződéskötés volt, hogy nem történt meg a bejegyzés. Én azt tanácsolom egyedül semmiképp ne intézkedj.
2011. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: ügyvéd pedig csak úgy szerződést nem semmisíthet meg. És igen kellene tudni a szerződés pontos tartalmát ahhoz, hogy érdemben nyilatkozni lehessen a helyzetről. Neked miért nincs másolatod róla? Egyébként jogod van szépen elmenni és megtekinteni a szerződést.
2011. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hàt azt én is nehezen tudtam és tudom elképzelni,hogy nem történt meg a bejegyzés,de kb egy hónapja kértem ki tul.lapot és abban csak annyi szerepelt tesommal kapcsolatban.hogy( sajnos nem mindenre emlékszem pontosan.)

Lakoingatlan létesitêsének bejegyzése.(vagy vmi hasonlo volt irva)2007......!

És X.Y. (Ez volnék én)Szi.hely stb.

Jogosult:A.B.(ez meg tesom)Szi.hely stb.

(És mèg ez alá volt irva vmi,de szo szerint az,hogy haszonélvezö az nem,söt meg sem közelitette.)

2008-As dátummal megvan az amikor megvettem töle az ö tulajdon részét,de ennyi.gondolom ugyanazzal a dàtummal kellene rajta lenni az ö hasz.jogának is.

Tudom,hogy az oldalon nincsenek ügyvédek,csak olvastam néhány embert itt akinek a családban volt vmi ilyesmi,de nem találtam meg és ezért kiirtam.

2011. máj. 4. 22:59
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja,hogy miért nincs papirom rola?!naiv és hiszèkeny voltam még 3 évvel ezelött.biztam a tesomban és hittem neki.nagyjábol ezért.na meg,mert valami oknál fogva nem adta oda az ügyvéd.azota meg tesommal ugy megromlott a viszonyunk,hogy nem szeretném,hogy megtudja,kutakodok az ügyben hogy mi volt akkor,igy nem megyek az ügyvèd közelébe.de akkor muszáj lesz!

:(

2011. máj. 4. 23:04
 8/10 anonim ***** válasza:
De figyelj, senki nem tud neked segíteni, ha te magad sem tudod pontosan sem a tulajdoni lap, sem a szerződés tartalmát. Szóval menj vissza és kérj másolatot a tulajdoni lapról, utána pedig a szerződésről is. És aztán irány a saját ügyvéd.
2011. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. máj. 5. 04:53
 10/10 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapot kérd ki, azon rajta van, hogy milyen jogcímen jogosult a testvéred.

Ott van, hogy jogosult neve, címe

A bejegyző határozat száma (ami alapján rávezették a jogosultságot a tulajdoni lapra)

és az is, hogy mire vonatkozik a jogosultság (pl hitel felvételnél a bank a jogosult, és az van feltüntetve: "Terhelés: Keretbiztosítéki jelzálogjog xxx forint értékben"

Ebből megtudod, hogy milyen joga van a testvérednek az ingatlanon (haszonélvezet, szolgalmi jog, jelzálogjog)

Megkérheted a földhivatalost, hogy mutassa meg a bejegyző határozat alapjául szolgáló okiratot. Akkor nem kell az ügyvédnél érdeklődnöd.

2011. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!