Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapok ezért? Ptk 318 §,...

Mit kapok ezért? Ptk 318 §, csalás Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy cseten kaptam tavaly márciusban egy netes telefonhoz tartozó jelszót, amivel állítólag ingyen lehet telefonálni. Segítettem valamiben valakinek és ő adta. Ma behívtak a rendőrségre, mert feljelentett valaki, hogy 58000 Ft-os számlát csináltam neki. Én persze nem tagadtam le, hogy használtam, nem is lett volna értelme. Azt mondták, hogy ez csalás vétsége, amit elkövettem. Eddig nem volt semmi ilyen dolgom. Mondtam, hogy ha tudtam volna, hogy valaki ezért kapja a számlákat akkor nem használtam volna. És hogy természetesen kifizetem az okozott kárt. Mit kaphatok ezért?
2011. máj. 5. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Téged is átvágtak.
2011. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy PTK?
2011. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem, Btk, lefelejtettem az egyik hasát
2011. máj. 5. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha te sem tudtál róla, akkor semmit. Csalást csak szándékosan lehet elkövetni. Természetesen az 58.000,- forintot polgári jogi úton követelhetik tőled, mert te azzal jogalap nélkül gazdagodtál. De büntetőjogi felelősség nem terhel, ha nem tudtál róla hogy ezzel meásnak a kárt okozol.
2011. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!