Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Btk.318. $-nak (Csalás)...

A Btk.318. $-nak (Csalás) létezik gondatlanságból elkövetett változata? Vagyis büntetik? Mert a Tv. Nem tér ki erre.

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 11:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem. csalni nem lehet gondatlanságból. A csalás megtévesztés
2011. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A csalást csak szándékos alakzatban lehet elkövetni.
2011. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A szándékos bűncselekményeknek nincs gondatlanságból elkövetett formája, ezért nem tér ki rá a törvény.
2011. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Akkor ha úgy követtem el csalást, hogy nem tudtam róla és erre tanú is van, akkor nem lesz semmi belőle?


kb 35e Ft-os telefonszámlát csináltam, mert egy ismerősöm azt mondta, hogy övé a telefon. A tanúvallomásokból is az derül ki, hogy nem is tudtam arról, hogy bűncselekményt követek el. És csak akkor tudtam meg, amikor jött az idézés a rendőrségtől és ott elmondták, hogy mi van.

2011. jún. 29. 11:52
 5/28 anonim ***** válasza:
Mondj egy példát erre, hogyan is gondoltad.
2011. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Kösz a példát, de nem értem a sztorit, kinek a telefonja, és mit mondott?
2011. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Milyen példát? Netes telefon, haverom is kapta valakitől, ő is használta, nekem is odaadta, hogy használhatom.

Pár hónapra rá behívtak a rendőrségre és kiderült, hogy mi használtuk. Nem is tagadtuk...

Az iratokból kiderült, hogy az előfizető ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. A lakótársam azt vallotta, hogy neten kapta valakitől a jelszót hozzá. Nekem csak annyit mondott, hogy szerzett ilyen telefont és használhatom. Azt csak a rendőrségen tudtam meg, hogy ezzel kárt okoztam valakinek.

2011. jún. 29. 12:06
 8/28 anonim ***** válasza:
10%
Mi volt ebben gondatlanság? Akkor amikor elfogadtál egy telefont amivel ingyen lehet netezni tudnod kellett,hogy ez valamilyen csalással lehetséges csak.
2011. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
10%
ha a telefontársaságnak okoztál volna "csak" kárt,akkor is károkozás. Nem értem a gondolkodásodat
2011. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%

Na így már teljes a sztori. Ha ti voltatok, és nem is tagadjátok, a legegyszerűbb, ha kifizetitek.

A lakótársad még marad kicsit tovább a rendőrségen, hogy honnan is "szerzett" egy telefont és jelszót is hozzá.

2011. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!