Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan eladásához, ha a...

Ingatlan eladásához, ha a résztulajdonosok felkutatása nem egyszerű, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Három testvérnek van összesen 17% része az ingatlanban. Viszont addig nem tudom eladni amíg Őket nem értesítettem ugyebár. 35000Ft lenne az Övék, már ha létrejönne az üzlet. Egyenlőre azonban a legutóbbi ismert címükön már nem tartózkodnak. Fogalmam sincs hol lehetnek. Így is benne van már néhány ezresben az utiköltség(busz). Mindenképpen nekem kell megkeresnem Őket, vagy a földhivatal, önkormányzatnak?
2011. máj. 6. 03:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ismered a testvéreid lakcímét? Neked kell megkeresned őket,az önkormányzatnak ehhez semmi köze. A legutolsó ismert lakhelyén lévő önkormányzatnál a lakcímbejelentésből elindulhatsz.
2011. máj. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha emlékeim nem csalnak, meg kell kísérelni elérni őket, az a lényeg, hogy írásbeli bizonyítéka legyen, és általában ilyenkor olyat is szoktak, hogy az illetékes önkormányzat/bíróság hirdetőtábláján bizonyos ideig kifüggesztik, ha senki nem jelentkezik, akkor eladhatod. De érdeklődd meg ott, alapjáraton a hirdetményi közzététel csak termőföldnél kell, de biztos, ami biztos ha nem tudod őket elérni hasznos lehet. Viszont, ha előkerülnek a testvéreid a részüket akkor is követelhetik.
2011. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lakcímnyilvántartó adja meg kb. 2500 FT/db egy cím

www.nyilvantarto.hu

közigazgatási és elektronikus közszolgáltatások központi hivatala

budapest, ix. ker. balázs béla utca


és igen

meg kell keresnek társtulajdonosokat

ha el akarod adni részedet

elővásárlási joguk van!!!!!!!

2011. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bicojoco válasza:
bocs beleszolok 17 százalék kis rész mikor vetem a házat az elado ugyan igy volt s ismeretlen a lakhejük a tulajdon jog eladható ön a fötulajdonos 83százalékban.max letétbe teszi ügyvédnél a rájuk esö részt
2011. nov. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!