Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt elítélhetnének (csak...

Emiatt elítélhetnének (csak elméleti kérdés)?

Figyelt kérdés
Mondjuk veszek egy tábla csokit, amire halálos vírust rakok vagy valami nem illegális, de végzetes mérget. Aztán visszacsomagolom és otthagyom valahol. Jön valaki, pl. egy csöves, megeszi a csokit, és meghal. Kinyomozzák, hogy én tettem oda. Ez emberölésnek számít? Hiszen saját szándékából evett meg valamit, amiről nem tudhatta, hogy kaja-e.
2011. máj. 8. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előre megfontolt gyilkosságot simán rád verik ha kiderül.


Amúgy ezen már én is elgondolkodtam.

2011. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
el.
2011. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt nézik hogy az áldozat mit akart, vagy sem. Ha lelősz valakit, akkor sem az történik hogy "azért nem ítélnek el, mert az áldozat nem akarta hogy lelőjék".

Csak azt nézik hogy meg akartál ölni valakit.

2011. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert te direkt hagyod ott, tudod milyen hatással van más emberre, tudod hogy meghalhat tőle. Ez mi ha nem emberölés ? :D
2011. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
igen
2011. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy emberölésnek számít
2011. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A pokolgép is olyan hogy berakják a kocsi alá rá csatlakoztatják a gyújtást, de addig míg a kocsi tulaja nem indítja az autót nincs veszélyben.

Szóval ez csapda amibe bárki belemehet

2011. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De miért, van arra valami törvény, hogy mérgező csokit nem hagyhatok ott egy padon? Ha valaki megeszik egy ismeretlen dolgot, az 100%-osan az ő felelőssége szerintem. Ez nem ugyanaz, mint beszállni az autódba. Ha egy kést hagyok ott, azzal még nem kényszerítek senkit, hogy szúrja agyon magát vele.
2011. máj. 8. 23:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mondok egy példát

olajat öntesz a járdára. arra megy egy gyerek és csúszkál rajta. hirtelen elesik , beveri a fejét és meghal

szerinted kit fognak felelősségre vonni emiatt?

hát természetesen azt, aki kiöntötte az olajat vagyis téged, pedig senki nem mondta a gyereknek hogy csúszkáljon nem igaz?

2011. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Valami olyan neve van ennek, hogy "gondatlanságból elkövetett emberölés". Ez a legkisebb, ezt akkor vetik ki rád, ha azt mondod ott felejtetted.
2011. máj. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!