Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkaphatom az amerikai...

Megkaphatom az amerikai állampolgárságot, ha az ottani rokonaim örökbefogadnak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, ha ez számít
2009. márc. 10. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Elméletileg igen - gyakorlatilag nem. Az örökbefogadást indokolni is kell valamivel, a legjobb az árvaság. Beleesel ebbe a kategóriába? Örökbefogadni 18 éves korig lehet az Államokban vagy 21 éves korig ha szellemileg visszamaradott az illető. A legjobb lenne ha rokonaid elmennének egy családjogi ügyvédhez és őt kérdeznék meg erről.
2009. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok árva, de szerintem tudnánk indokolni.
2009. márc. 11. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért olyan fontos, hogy megkaphatod-e az állampolgárságot?
2009. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindég előny, ha az embernek 2 állampolgársága van. Ráadásul, ha mondjuk nyugatra megyek dolgozni, sokkal jobb amerikainak lenni, mint magyarnak.
2009. márc. 11. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, hogy későn válaszolok, már régebbi a kérdés: nem kaphatod meg, mert az csalásnak számít, hisz te az állampolgárságért akarod. Eleve ha nem vagy árva, nem tudnak örökbe fogadni illetve már betöltötted a 16-dik életévedet, így más törvények vonatkoznak rád. Az amerikai állampolgárságot nem osztogatják és szerintem nagyon sok ideig tartana, mire eljutna az ügyed olyan szintre, hogy örökbe fogadhatnának (amennyiben árva vagy). És mit szólnak a szüleid ahhoz, hogy te más embereket akarsz hivatalosan szülőnek? Ugyanis itt új jogok és kötelezettségek jönnének szóba. Egy szó mint száz, nem lehetséges. Ha az USA-ba akarsz jönni, kérj tanuló vízumot (ami lejárta után ugyan haza kell menned) vagy próbálj meg később munkáltatói szponzort találni. Csak munka vagy családi kapcsolat útján lehet zöldkártyát kapni (a zöldkártya az egyetlen egyenes út az állampolgársághoz), ha nem csak nem nyersz a zöldkártya lottón (ami nem nagyon sanszos, de 18 éves kortól meg lehet próbálni).
2009. márc. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azzal egyetértek teljesen hogy jobb amerikainak lenni mint magyarnak.
2009. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem akarok 20 milliós adósságot örökölni. A szüleimet nem igazán érdekli. Mivel amúgy is szeretnék kiköltözni, gondoltam ez lesz a legjobb megoldás.
2010. jún. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!