Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki beküld meztelen...

Ha valaki beküld meztelen képeket pl. : a napisz@rra, akkor mivel büntethetik?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az oldalt, vagy a beküldőt büntetik nagyobb mértékben?
2011. aug. 1. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Remélem mindkettőt. De végülis az oldal terjsztette el. Mondhatott volna nemet, szóval őket jobban kellene.
2011. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Azzal hogy kirakják. De mért nem a pina.hu -ra küldöd?
2011. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Soksok lol-lal. Az oldalt nem tudják büntetni, mert nem magyar szerveren van. A beküldőt nem tudják büntetni, mert nem adja ki az oldal a beküldőt, és különben is: ki a beküldő? Adj egy e-mail címet és küldök neked úgy üzenetet, mintha saját magadnak írtad volna.
2011. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

pl.: A fiú barátnője készítette a képeket, és valamiért megzsarolja a lányt, hogy felrakja.

Ez lehet a bizonyíték.

2011. aug. 1. 21:54
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudod bizonyítani, hogy tényleg ő küldte a képet. Persze csak ha esze is van a srácnak.
2011. aug. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha csak nekik van meg a kép, már helyből kezdheti azzal, hogy nem engedélyezte semmiféle továbbadását, függetlenül attól, hogy napiszar, meg nem napiszar.


Már a kép elészítéséhez is hozzá kell járulni és azon túl bármilyen felhasználásához is.

2011. aug. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%

Semmivel sem büntetik. Tessék:

[link]

2011. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Polgári peres eljárás valószínűleg lehetséges az oldal ellen, akár Magyarországon van a szerver, akár az USA-ban, akár Németországban. A szerver nem tudom hol van, régen az amerikai Sharktech-nél volt, hogy most is ott van-e, nem tudom, talán már másutt, valaki azt írta egy fórumon, hogy most Németországban, magam nem néztem utána.


Az amerikai személyiségi jogi szabályozást nem ismerem, a szerzői jogi törvény viszont nagyjából ugyanolyan lehet, mint nálunk (azt ugyanis közös nemzetközi egyezmény szabályozza szinte minden országban).


Jó esetben sima ügyvédi felszólításra is leveszi a napiszar a képet (2010-ben ez még bejött, most nem tudom, bejönne-e). Ha mégsem jönne be a dolog, akkor azt is elképzelhetőnek tartom, hogy polgári peres úton el lehet érni, hogy az amerikai (német?) tárhelyszolgáltató szerződést bontson a napiszarral. Ez még nem lenne végzetes a napiszar számára, de szerintem nem lenne kellemes a számukra most egy költözés/szolgáltatóváltás, ezért a szerkesztők esetleg inkább kiegyeznek a kép gazdájával, ha csak egy-két konkrét képről van szó (legalábbis szerintem).


Mindenesetre ügyvéd nélkül nem szabad semmit csinálni, mert a hétköznapi emberek sima, ügyvéd nélkül írt, laikus leveleit nem veszi komolyan a napiszar, azokat még külön is kiteszi gúnyból. Ügyvédi levelet még nem láttam kitéve (bár mostanában már nem követem az oldalt). 2010 nyarán még ügyvédi felszólítással pár óra leforgása alatt lehetett képet töröltetni (ott persze igazi ügyvédről volt szó, nem utánzatról).

2011. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért lett hirtelen aktuális a kérdés megint 5 év után?
2016. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azzal hogy a tiedet is kirakják -.-
2017. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!