Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy "ember" meztelen képet...

Ha egy "ember" meztelen képet tesz ki egy közösségi oldalon, ahol olyan pózba van a gyerek, hogy mindene látszik. Büntethető ez jogilag?

Figyelt kérdés
20 hónapos gyerekről van szó aki ül a széken,és széttett lábal,meztelenül fogja a székkarfáját,és nevet.szerintem nem normális hozzá állása,annak aki ilyen fényképeket készít,és kiteszi olyan oldalra ahol mindenki,több millió ember láthatja.
2010. nov. 20. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És ne legyél marha.
2010. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérdés!!Nem jobb-baloldalról van szó:))
2010. nov. 20. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Küld be a Pedomacira, ha ők kiteszik, akkor hirtelen büntethető lesz, hidd el.
2010. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
sajnos a Magyar Jogrendszerben nincs erről rendelkezés.
2010. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért nézegetsz ilyen képeket? Ha nem a te gyereked, akiről engedélyed nélkül tettek ki képet a szülei, akkor semmi közöd hozzá. Nézz olyan képeket, ami tetszik.

Milyen jó, hogy az én gyerekkoromban még nem voltak közösségi oldalak, a ráérős emberek nem foglalkoztak ilyen marhasággal, de akkor is készültek rólunk ilyen fotók és a szülők büszkén mutogatták fűnek-fának, és nem problémázott senki.

2010. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor mondjátok azt is meg mi ebbe az öröm,az ilyen fényképben??Egyébként nem nézegetem csak ott volt falin.És felháborított ez a kép,mert a gyereknek is vannak jogai!!Én pl nem örülnék ha több millió ember engem nézegetne,és kitudja milyen emberek is látják.
2010. nov. 20. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, de hidd el egy 20 hónapos gyereket még nem érdekli.
2010. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De 20 hónaposan nincs döntése szegények,de lehet ha nagyobb lesz zavarni fogja!!De az hiszem ez a szülök felelősége.

Így köszi a válaszokat!Szép napot,jó fórumozást nektek!!

2010. nov. 20. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Önmagában még nem bűn, de ha kikerül egy pedofil oldalra, akkor azért téged vonhatnak felelősségre.
2010. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Biztos rólad is mutogattak a szüleid hasonló képeket az ismerőseiknek, és nem is tudtál róla, nem zavarhatott. Ha a gyerek nagyobb lesz és zavarni fogja és tud szólni, akkor majd szól, ha nem zavarja, akkor nem szól.

Tudod, mi általános iskolában felsőben készítettünk egy babatablót az osztályról, mindenki vitt be kisgyerekkori képet magáról, igaz, pont ilyen premier plán egyikünk képe se volt, de volt olyan, hogy valakin csak egy törülköző volt, a popsija kilátszott... Senkit se zavart, mindenki volt egyszer kisbaba, amikor még nem volt szégyenlős, ez az érzés csak később jön.

2010. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!