Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokkant N/43 50%-osként...

Rokkant N/43 50%-osként várnak 2012. jan. -ban felülvizsgálatra. Kétségem nincsen afelől, hogy kidobnak. Kiutat nem látok. Mi következik? A28.500-? /Az a fűtés-, és áramszámlára elég (ma! ) / Vagy a Duna, vagy az eperfa kötéllel?

Figyelt kérdés

17éve rokkantosítottak, asztma, epilepszia miatt, akkor67%ra.

15hónapja"egészségesnek"nyilvánítottak, másodfokon már úgy látták, h. "egészségi állapotomban jav. NEM történt. Rehabilitálható vagyok, de rehabilitációm nem ajánlott.Magamfajtának esélye se munkát kapni,becsülettel fenntartani magát (egyedül élek)Kaptam esélyt látni a munkaügyiben,h.a 28 éves, nyelveket beszélő,független,PChez értő takinéninek SE kell,nemh.én,akárcsak4órára!


2011. máj. 13. 15:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

itt nálunk az orvosi felülvizsgálattal szemben vagy 1 másik szoba ott próbálják kitalálni milyen munka is való az embernek...


jövőre már mondjuk ez a gép lesz az kidobja kinek mi a jó


várható h nem lesz hosszabbítás igen ez sajna sokaknál így van most....munka igen kevés van az tuti,de pl a spárnál csak leszázalékolt embereket kerestek a legutóbbi állásbörzén...azt lehetne megpróbálni...

2011. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
17%
Ez van, köszönd meg Orbán bácsinak,és sajnos lesz még rosszabb is a helyzet,ha továbbra is ők uralkodnak ebben az országban!:(
2011. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi válaszaitokat! Második a dátumokat illetőleg téved. Ha utánanéz,akármilyen színű pártszimpátia nélkül is láthatja,ha akarja,h.az előző kormánynak u.az volt a politikája,mint a mostaninak. Az ú.n."rendszerváltáskor"(20éve) állítólag falvakat százalékoltak le,csak azért,hogy bebizonyítsák,hogy nálunk munkanélküliség nincsen!Ezt én afféle" rémhírként" hallottam,de nem tarton lehetetlennek,egyébként meg M.o.-on a rémhírek eddig igaznak bizonyultak.Ezenfelül: munkára kilátás akkor se volt.....most sincs!
2011. máj. 13. 16:19
 4/30 A kérdező kommentje:
wrc33tól kérdeznék: Az,amiről írtál,úgy működik,mint a Kertész utcai szaktanácsadás,a suli után? Mert ott--mivel szintén nem volt boríték--életveszélyes hiányszakmába zsuppoltak be ( cipőfelsőrészkészítő)! Ott egy tanár azért volt csupán,h. a kezemet húzogassa ki a Textima varrógép alól,amikor a napi 2 Seduxentől majd elaludtam,két roham között! Másfél évet így is kihúztam ott,bár nem tudom,hogyan!
2011. máj. 13. 16:32
 5/30 tetris ***** válasza:
25%
15.48! Miért gondolod, hogy "Orbán bácsi" tehet arról, hogy ilyen nehéz a gazdasági helyzet az országban? Nem inkább azok a felelősek, akik a hazát szétlopták, a választókat becsapták, elherdálták az állami vagyont? Miért kell azt bántani, aki megpróbálja rendbetenni a dolgokat?
2011. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

Ha azt hiszed nem sajnállak tévedsz, de kemény válasz lesz.


Ha jól értem, 26 éves korod óta az állam tart el. Ezalatt egyszer sem fordult meg a fejedben, hogy ez lehet, hogy nem lesz így egész életedben és esetleg kéne valami szakmát tanulni? Mármint 17 év alatt a világ legjobb építészmérnöke/programozója/fordítója stb. lehetnél és mindenki magasról tojna az asztmádra v. az epilepsziára.


Még mindig van kicsit több, mint fél éved. Ez kb. arra elég, hogy kigondolj valami munkát amit el tudsz végezni. Egyéni vállalkozóként akkor is tudsz dolgozni, ha nem alkalmaznak. Takarítani is jobb, mint a híd alatt. Legalábbis szerintem.

2011. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Azt meg lehet kérdezni,hogy eddig mennyit pénzt kaptál?
2011. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
42%

"Ez van, köszönd meg Orbán bácsinak,és sajnos lesz még rosszabb is a helyzet,ha továbbra is ők uralkodnak ebben az országban!:("


Én inkább neked, és a hozzád hasonló magyarbálint-növendékeknek köszönöm meg, hogy idejutott az ország. Azoknak, akik szerint mindenért más a hibás.

2011. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
29%

"26 éves korod óta az állam tart el."


Pontosabban a dolgozó adófizetők.

2011. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

18.22.


Kérlek,ne értsd félre a kérésemet:az legyen az utolsó reakciód,hogy sajnálsz! Elkeseredett magyar,aki teljesen kilátástalannak érzi a saját nemlétező jövőjét,van elég ebben a mai nyomorult világban: egy vagyok közülük. Ennyi.


Ne hidd,hogy 17éve nem próbálkozom (jelen idő!)visszajutni! Igaz, a szakmunkásképző isk. után azonnal munkába álltam,mivel szerettem volna valamennyire tehermentesíteni az eltartóimat,de az ott lehúzott másfél évvel együtt is csupán 8 és fél év munkaidőt sikerült összeszednem. Még munka mellett kezdtem az estin a gimit: becsődöltem azzal is.Netes keresésen és családsegítőn át, "jóakarókon", ismerősökön és az Expressz újságon keresztül a Munkaügyi Központnak titulált gittegyletig igen sokfélével próbálkoztam.

Ott sem érhettem el egyebet,mint 5 órán várakozáson túl egy sorszámot, sajnálkozást afelől,hogy nem tehetnek róla,de egészséges és képzett munkaerő hiányát sem jelzik a lehetséges munkáltatók, felvilágosítást arról,hogy neten kereshetek ott is,és"ajánlásként" azt,hogy meghallgathatom a sorstársak kálváriáját:ők hogyan kerültek ki a munkahelyről! Ezt tudja ma egy Munkaügyi Központ! Protekció,csókos,haver, rátermettség,boríték, arra való képesség,hogy "jól eladjam magam"nem volt, és realistaként minősítve önmagam: szerintem jelenleg sincsen.

Akkor (is) életképtelennek bizonyultam,de most már oly mértékig "evilágból "kiesettnek"érzem magam,hogy nem tudom,hová,merre nyithatnék....Negatív tapasztalataim alapján immár nagyon bátortalan is lettem ... de mindenekfelett totálisan tanácstalan!

2011. máj. 13. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!