Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit buszmegállóban való dohányzás miatt? Van erről valami info?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Senkit. Egy ilyen idiótizmus határát súroló dolgot senki sem vesz komolyan, max Bpn.
2011. máj. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Pécsen az egész BELVÁROSBAN tilos dohányozni, bár azt senki nem tudja szerintem, hogy egész pontosan hol húzódik a belváros határa, hol van az, ahol megbüntethetnek, és hol van az, ahol már nem. Illetve a buszmegállókban minden városrészen tilos. Mondjuk én a buszmegállóban sosem gyújtok rá, direkt félreállok, de azért azt látom, hogy mások szoktak. Olyat viszont még nem láttam, hogy ezért bárkit megbüntettek volna. Na meg olyan sem történt még meg, hogy a belvárosban járva-kelve hozzám odajött volna egy közteres, vagy rendőr, hogy itt nem szabad dohányozni. Maximum akkor szólnának, ha eldobálnám a csikket, vagy bármi más szemetet (már amikor), de ilyet nem szoktam csinálni.


Az a baj az ilyen szabályozásokkal, hogy betartathatatlanok, ebből adódóan senki nem is veszi őket komolyan, de akkor meg minek is vannak?

2011. máj. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmet majdnem megbüntették, csak rendes volt a közteres és elengedte.
2011. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal, hogy sajnos követhetetlen, azzal azonban NEM, hogy az idiotizmussal hozzuk összefüggésbe. Nemdohányosként ugyanis krva szar dolog más "megnyugvásában" ilyen módon részt venni. Persze a csúcs az akkor van, mikor mindennek tetejébe még ki is hullik a kezéből "véletlenül", mikor megérkezik a busz. Sajnálom, mert ezek az emberek egyáltalán nincsenek tekintettel arra a kismamára sem, aki ugyanúgy várja a buszt. Szerintem az a baj, hogy úgy állunk hozzá, hogy jaj úgysem tudják számon kérni, akkor meg rágyújtok, nem pedig hogy másnak ezzel mit okoz(hatok). A buszmegálló igazán nem nagy terület, ráadásul a fővárosban meglehetősen sűrűn járnak a járatok, sajnálatos, hogy valaki 5 percig meghalna cigi nélkül, de még csak arrébb menni sem képes.
2011. máj. 17. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyszer olvastam arról, hogy egy fickót megbüntettek kemény 3000Ft-ra, mert galád módon dohányzott az üres megállóban. Majd amikor felszólították akkor sem oltotta el és még ráadásul a csikket is eldobta.
2011. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Blahán láttam a múlt héten, hogy két rendőr rászól a villamosmegállóban dohányzó kis suhancra. Nem tudom, kapott-e büntetést, nem vártam meg.
2011. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!