Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Buszmegállóban KOMOLYAN TILOS...

Buszmegállóban KOMOLYAN TILOS A DOHÁNYZÁS?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam, de itt a rendőrség előtt van a megálló, és kb mindenki dohányzik. És még nem láttam, soha, hogy kirohan egy rendőr, és megbüntetnének valakit. Múltkor ment be egy rendőr, és csak nézte az embereket, és elsétált mellettük.

Nálunk semmit nem csinál a rendőrség, csak úgy vannak?


2011. jan. 12. 16:31
1 2 3 4
 1/39 szamóca. ***** válasza:
100%

úgytudom még nem mindenhol.

pesten bkv megállókban tilos lesz, nem tudom mikortól pontosan, de nem is biztos hogy minden kerületben.

2011. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
39%
Budapesten a megállóban tilos, attól két méterre szabad. Még nincs benn a köztudatban, hiszen olyan sokáig természetes volt. Majd egy-két öntudatos állampolgár érvényesíti a jogait, és a többiek is felbátorodnak.
2011. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
45%
Ha egyszer nem tilos, akkor miért büntessenek?
2011. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Ez Budapesten történt. De, akkor most tilos, vagy sem? Engem nem érint, csak néha elég zavaró, mikor szakad pl az eső, és beáll 8 ember a fedett részre, és 2 en rágyújtanak, akkor most mit tegyek, vágjam pofán, és lökjem be a busz elé? Mert utálom a cigi füstöt!
2011. jan. 12. 16:41
 5/39 BlackSword ***** válasza:
21%
Nem tilos... És nem is lesz... Mert úgy sem fogják tudni betartatni... Lesz betartás, de a törvénynek...
2011. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 szamóca. ***** válasza:
37%

:DD

esetleg egyébként kultúrált normál ember módjára meg is kérheted őket, elképzelhető hoyg sokkal értelmesebbnek tűnnél mint ezzel a dohányzásellenes puffogásoddal. nem, ne b*đzd pofán és lökd a busz elé. ne zsörtölődj. ha zavar, szépen szólj. nem lesz olyan megterhelő hidd el.


másrészről - ha már te nem tudtad megtenni mert túlzottan felháborodtál - kikerestem google-ban, február 1.-étől lép érvénybe a törvény elméletileg. ugyhogy nem, még nem tilos.

2011. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%

Nem tilos, de tilos lesz.

Amúgy én az asztmám miatt szoktam KULTURÁLTAN megkérni a dohányzókat, hogy ne a közelemben füstöljenek, és általában még nekik áll feljebb, hogy én milyen pimasz vagyok, hogy ilyet merészelek kérni. Ritkán van olyan, hogy félreáll valaki egy rossz szó nélkül.

2011. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 szamóca. ***** válasza:
58%
én személyszerint dohányzom. nem szoktam rágyujtani ha sokan vannak körülöttem, egyrészt, másrész oké volt már rá példa hogy mégis rágyujtottam. és ha valaki odajött normálisan megkérni sűrű elnézéskérések közepette odébbálltam, vagy eldobtam a cigit. MErt azzal semmi baj. igen, van olyan aki pimaszul válaszol. ugyanúgy emberfüggő minthogy hogy kérsz meg valakit, mert a példa jól mutatja: van aki szépen meg tud kérni, és van aki rögtön a buszalá akar lökni.
2011. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
89%
Na én még senki füstjét nem szívtam, ha szakadó esőben tömve van a buszmegálló.Ha mégi slenne akkora bunkó, hogy akkoris rágyújtana, valószínű megkérném olcsa el.Ha nem akkor kiverném a szájából.
2011. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
78%

Nem beszélve a buszmegállókban, a busz indulása előtt eldobált sok cigaretta csikkről. Mert egyesek csak pöckölni tudják, aztán befelé fújni a füstöt az utasok felé.

Ha kulturáltan dohányoznának, akkor nem zavarna, de így büntessék. Tisztelet a kivételnek.

2011. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!