Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt nem lehetek majd orvos?

Emiatt nem lehetek majd orvos?

Figyelt kérdés

Fiatalkorúként (16) már két éve egy magánokirat-hamisítási büntetőügybe (hamis BKV bérlet) keveredtem vádlottként. A napokban kerül sor a tárgyalásra (fiatalkorú elkövetőként fognak rólam ítéletet hozni).

Azt kérdezném, ha netán elmarasztal a bíróság, és így priuszom lesz, az elkövetkezendő hány évben fog ez szerepelni az erkölcsi bizonyítványomban ?


2011. máj. 18. 16:57
 1/9 tetris ***** válasza:

Ugyan már! Ettől még simán lehetsz orvos! EGy hülye BKV bérlet miatt nehogy már!........

Sok sikert kivánok a tanulmányaidhoz!!

2011. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérnek a felvételihez erkölcsit? Nem hiszem.
2011. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
orvos lehetsz, de pl rendőr nem.
2011. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt igaz, amit az első írt, hogy nem kérnek erkölcsit. Másrészt, amennyire én tudom csak a letöltendő szabadságvesztés miatt nem kaphatsz tiszta erkölcsit egy ideig. Egy ilyen miatt meg csak nem kell bemenned a Bucihoz sakkozni a felmosóronggyal.
2011. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag, mivel letöltendőt tuti nem kapsz ezért, már az ítélet jogerőre emelkedésekor mentesülsz a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól. Amennyiben pedig csak intézkedést alkalmaznak veled szemben pl megrovás, vagy próbára bocsátás, úgy az eleve bele sem kerül az erkölcsibe. Ettől függetlenül nyilván az erre vonatkozó nyilvántartásban szerepelni fogsz, szóval ez az ügy nem lesz elfelejtve sosem, a jövőben tartózkodjál hasonló dolgoktól...
2011. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem írtam ide, de a felvételin már túl vagyok, a mai naptól számított 5 év múlva lesz igazán égető jelentőségű a kérdés (amennyiben büntetést kapok emiatt), ugyanis akkor kezdek meg csak orvosként működni.

De mondjuk ha 5 év múlva megkezdem az orvosi pályámat, az állásra történő jelentkezésnél nem utasíthatnak vissza amiatt, hogy ez a kis ügyecske becsusszant az előéletembe?

2011. máj. 18. 18:22
 7/9 A kérdező kommentje:
17:53 - Azt szeretném kérdezni - Te jogász vagy, esetleg van vmi közöd a jogi pályához?
2011. máj. 19. 08:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen van közöm a jogi pályához, 1 hónap múlva már remélhetőleg jogász leszek.:D

És nyugi 5 év múlva már erre senki nem fog emlékezni, mint írtam, bár nem ismerem a sztori részleteit, de ezért semmi súlyosat nem fogsz kapni, így tiszta lesz az erkölcsi bizonyítványod, sőt mint írtam intézkedés alkalmazása esetén eleve be sem kerül semmi. Úgyhogy ha egy állásinterjún majd a későbbiekben esetleg megkérdeznék, hogy volt-e valamilyen összetűzésed a törvénnyel, nem vagy köteles beszámolni róla, hiszen az erkölcsid tiszta lesz.

Amit írtam, hogy teljesen elfelejtve nem lesz, az arra vonatkozik, ha újabb büntetőügybe keverednél, esetleg hasonlóba, akkor ezt az előző elítélést is figyelembe fogják venni, és arra tekintettel már nem lesznek olyan elnézőek, mint mondjuk első alkalommal.

2011. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm szépen a hasznos válaszaidat, mentek a pozitív értékelések. Remélem, az általad leírtak beigazolódnak majd, és a tárgyalásról kifele jövet nem fog erőt venni rajtam a "hű de elcsesztem az elkövetkezendő 30 évemet" érzés.

Sok sikert és eredményes helytállást kívánok a jogi pályádhoz!

2011. máj. 19. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!