Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg megbüntetnek, ha egy...

Ghini83 kérdése:

Tényleg megbüntetnek, ha egy napot kések az adóbevallással?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy max 200 000 Ft lehet a büntetés ha nem adod be időben, de tényleg megbüntetnek? Meg mennyire? Volt már aki kapott ilyen büntetést?
2011. máj. 20. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt én is szeretném tudni.A könyvelőm egy hülye alkesz nő, nem tudom elérni hetek óta, csak hiteget, vagy olyan k.o., hogy a programot sem tudja elindítani.Ha holnap sem csinálja meg, komolyan agyonütöm.
2011. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Igen, tényleg. Ha első alkalom, akkor talán nem a maximális összegre.

Ha holnap nem csinálja meg, az meg ugyanolyan, mintha egy hónap múlva se csinálná meg. Ma volt a határidő, nem holnap.

2011. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Elég sok idő volt adva a bevallás elkészitéséhez. Minden évben be kell adni ! Nem értem miért kell az utolsó napon,utolsó órákban feladni! Aki nemtörődésből,lustaságból késik,büntessék meg!!
2011. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hát lekopogom engem még nem büntettek meg egyszer sem, és minden évbe a szemétbehajítom az egész paksamétát, már 10 éve..


Egyszer próbáltam meg kitölteni a 30 oldalas szart aztán negyed óra múlva feladtam... Agyonbonyolított marhaság!

2011. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg meg az iskolákban elvileg tanítanak töriórákon állampolgári simereteket vagymi... talán megtaníthatnák ezeknek a szroknak a kitöltését is...
2011. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt már, hogy késtem vele pár napot, és nem volt belőle semmi probléma. Mivel a legtöbben az utolsó pillanatban adják be, eleve hosszú idő, amíg a beérkezéseket az apeh-ban feldolgozzák. Ráadásul egy-két napot a posta is késhet. Annyi kapacitás azért az adóhivatalnál sincs, hogy minden egyes egy nappal később beérkező bevallásnak a postai pecsétjén lévő dátumot silabizálgassák.
2011. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A lustaság fél egészség. Ha az év elején elballagtál volna az APEH irodába a papírjaiddal, akkor megírták volna helyetted.

A paksamétában pedig van egy útmutató, minden sorhoz leírja, hogy mit kell odavésni. Nem értem, hogy minek kell misztifikálni, hogy így a könyvelőm, meg úgy...

Ma fél 1-kor nekiláttam kitölteni, és fél 2-kor már a postán voltam vele. Ez évben sem késtem el. :D

2011. máj. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én volt hogy öt évig egyáltalán nem csináltam mert felidegeltek holmi nyomtatványokkal. És a mai napig úgy van, hogy ha elfelejtem inkább be sem adom, mint késve.
2011. máj. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mellékesen jegyzem meg idén sem adtam be, mert ha ezt a kérdést nem írjátok ki eszembe sem jutott volna, hogy létezik adóbevallás.
2011. máj. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akik csak olyan hozzászólást tudtak írni, hogy miért nem csináltam meg időben, és lustaság miatt büntessenek meg, annak nagyon köszönöm az értelmes hozzászólást. Próbálj meg a kérdésre válaszolni!!! H nem megy, akkor inkább ne. Okoskodást nem kértem! Egyébként én megcsináltam. Egy rokonomnak nincs meg, és neki is azért nem mert az internetes "nagyon egyszerű" adóbevallás nem működött, így a postáról lekésett. Másrészről meg a magyar bevallás az egyik legbonyolultabb. Máshol kb 10ed annyi papír, főleg az útmutató. A büntetéssel meg menjenek a p...ába!!! Ebben az országban semmit nem tudnak csinálni, csak büntetni!!!
2011. máj. 21. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!