Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan függ össze a rokkantság...

Hogyan függ össze a rokkantság és a jogosítvány? Van erre jogszabály pl?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valakit leszázalékolnak, akkor automatikusan ki intézkedik a jogosítvány bevonásáról? Feltéve, hogy egyáltalán van erre előírás, hogy egyáltalán intézkednie kell valakinek.


Mennyire automatikusan függ össze a kettő?


2011. máj. 21. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Csinálnak vizsgálatot arról hogy az illető mennyire képes kezelni balesetmentesen a járművet persze szabályosan, attól hogy még valaki rokkant vezethet autót mert manapság rengeteg ilyen van vagy át lehet alakítani úgy hogy ne kelljen pl lábadat használnod. Lehet nem tudom pontosan, de van 1 ismerősöm ő neki az egyik lába helyett csak mű láb van és vezethet automata váltós autót.
2011. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, csak azért kérdezem, mert hallottam már olyan történetről, hogy eleve úgy álltak hozzá, hogy ha rokkant akar lenni, akkor ne akarjon jogsit, és csak azért is elkezdtek intézkedni, hogy bevonják. Külön vizsgálat nélkül. Na meg mióta a rokkantnyugdíjas a nemzet ellensége lett nálunk, azóta itt is olvastam ilyen hozzászólásokat, hogy ha vezetni tud, akkor nem is lehet anniyira rokkant.

Azért lennék kíváncsi, hogy ők most ezt automatikusan intézik vagy mégis hogy megy ez a folymaat.

2011. máj. 21. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. A jogosítványhoz külön alkalmassági vizsgálat van.
2011. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, szal akkor a háziorvos pl nem automatikusan intézkedik egy rokkantság esetén.

Vagy arra a külön vizsgálatra gondolsz, amit a háziorvos végez?

2011. máj. 21. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül ez tényleg elég érdekes h rokkantan hogy tud vezetni vki. Persze a belváros meg tele van rokkantparkolókkal.
2011. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, szal ezért nem értem, h vajon akkor min is múlik ez az egész ...
2011. máj. 21. 16:57
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Mondom a frankót.

A kettő külön eljárás, de a rokkant felülvizsgálat során a vizsgáló orvos "aggályosnak" találhatja, hogy az adott betegséggel, fogyatékossággal vezess. Elküld eü. vizsgálatra, ahol 6000 forintért "megvizsgálnak".

Engem egy közismerten "vérengző" doktornő munkára kiválóan alkalmasnak minősített, de aggodalmai merültek fel a nyaki meszesedés miatt a vezetési biztonságommal kapcsolatban. Aztán egy másik mágus kimondta, hogy vezethetek.

2011. máj. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

de kik ezek? foglakozásegészségügyi orvos vagy milyen szakorvos mondja meg a frankót?

na meg eleve a leszázalékolásnál már kapásból olyan komolyan kezelik és rá is írják az orvosi véleményre, hogy van-e vagy nincs jogsid, de ez annyira relatív ...


az én háziorvosom pl azt mondta egy depressziós zavarra, hogy "ugyan már, kinek nincs?", na egy másik meg emiatt nem akarta megadni ... hát ennyire változó tud lenni, h éppen kit találnak alkalmasnak és kit nem

2011. máj. 23. 08:00
 9/9 doboszoli ***** válasza:
Oda kellett visszamennem, ahol felülvizsgáltak, csak másik orvoshoz, aki alighanem munka egészségügyes volt.
2011. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!