Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma a szomszédom meglátott...

Ma a szomszédom meglátott hogy légpuskával lőttem a ház előtt, lefényképezett. Lehet ebből bajom? Feljelenthet? Mi lehet a büntetés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 19:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
Utcára nem nagyon szabad kivinni. Bár nem tudom miért fényképezett le, de ha vmi miatt be van rágva, akkor feljelenthet. Inkább max airsofttal kéne célozgatni, bár elvileg utcán azzal se lehet, de annak nem lesz semmi következménye. Mondjuk az utcán nem tudom minek légpuskával hadonászni, nem meglepő, ha lefotóz vmi öreg a mostani események után, mikor már az egyenruha is szélsőséges
2011. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

"nem célzok emberekre... sőt semmire se, és nem mászkálok vele, kimentem csak célozgatni egy szar gyenge légpuskával..."


Ezt mindig bent tedd magánterületen. Akkor teljesen legális.

2011. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Lefényképezett légpuskával, na bumm

mi bajod lehet? Fizikailag semmi, de feljelenthet mert a ház előtt, és nem a telken belül voltál

DE, itt jön a svédcsavar -->

ha feljelent akkor nyilván megmutatja másoknak a fotót, amin rajta vagy, ehhez pedig nem fogja az engedélyedet kérni. Ha pedig az engedélyed nélkül tesz közzé képet rólad, akkor máris hibázott, tehát te is jelentheted őt

2011. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22%

"Ha pedig az engedélyed nélkül tesz közzé képet rólad, akkor máris hibázott, tehát te is jelentheted őt"

Azzal, hogy a rendőrségnek átad egy képet, még nem tesz közzé semmit. Körözöttektől sem kérdezik meg, hogy hozzájárulnak-e, hogy a tv-ben lejátszák a képét.

2011. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
60%
jól ba**d le a fejét mert az illető engedélye nélkül nem lehet lefényképezni XD
2011. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Vajon van a felvételnek hitelessége?

Valódi puska volt a kezedben vagy csak játék?

Belehet a kép szerint bizonyítani hogy lősz?

Talán látszik a repülő golyó? :-)

Hát nem éppen a sportlövészetről jöttél haza mikor lefényképezett. :-)))

A fénykép egy mozdulatlan képet mutat, tehát nem mozgó cselekvést mint a kamera.

Ha valami nem mozdul az nem követhet el semmit :-)))

2012. márc. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A hazad elott az utcan lottel? Varosban laksz? Falun?
2016. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!