Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed erről a cikkről?

Mi a véleményed erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 25. 13:58
1 2
 11/13 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

Mivel a szoftverekről, filmekről volt szó természetesen azokra vonatkozik.

De ha ilyen gyorsan elfelejted az előzményeket hát akkor bocsánat ,hogy nem említek egyértelmű dolgokat...


Mi köze a gépének az internetes oldalhoz? Semmi.

Az beszédes hogy már távozni akartak a rendőrök és valaki a központból mondta nekik ,hogy nem menjenek el. Vagyis nem a gép illegális tartalma miatt maradtak hanem utasításra.

A kiérkező nyomozók azonnal közölték hogy lefoglalják a gépet. Vagyis nem a tartalma alapján foglalták le hanem csak úgy. (Ha már lúd legyen kövér büntessük meg ezt is valamiért, úgyis találunk valami szabálytalanságot.)

Másrészt ha csak a gépét viszik el abból nem tudják megállapítani melyik szoftvert vette meg az illető. Mert fingjuk sincs róla melyik program lapul ott az eredeti cd-n a polcán. Vagy melyikért fizetett a neten és töltötte le onnan.(hivatalos formában)

2011. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Mi köze a gépének az internetes oldalhoz? Semmi."


az oldalhoz semmi, de ő levélben kapta a linket. azaz ahonnan kapta az is bőncselekményt követett el, mert terjesztette. a legtöbb ember olyan levelező programot használ, ami letörli a szerverről a levelet, azaz az már csak az ő gépen van meg. kimásolni csak ellenőrzött körülmények között lehet, különben nem bizonyíték. ergo vinni kell a gépet. ez a rendes eljárás. nem az, hogy köszi ennyi volt megyünk. akkor is, ha teljesen jogtiszta a gép. ez egyébként számtalan helyen le van írva, ami a pedofil dolgok bejelentésével foglalkozik.


"Vagyis nem a tartalma alapján foglalták le hanem csak úgy."

nem. lsd. fentebb.


"Másrészt ha csak a gépét viszik el abból nem tudják megállapítani melyik szoftvert vette meg az illető. "


valóban. be fogják hívni kihallgatásra, ahol igazolhatja.


"Mivel a szoftverekről, filmekről volt szó természetesen azokra vonatkozik.

De ha ilyen gyorsan elfelejted az előzményeket hát akkor bocsánat ,hogy nem említek egyértelmű dolgokat..."


nem, te egy általános hozzáállást fejtettél ki, erre kérdéeztem rá. de jó. csak ezekre. ezekre miért, ha másra nem?

2011. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

Valóban így több értelme van, de azt nem tudjuk hogy milyen levelezőrendszert használt. Lehetett böngészős levelező is. Ebben az esetben hiába foglalják le a gépét.


Arról sem volt szó hogy majd behívják kihallgatásra.

"Emellett tájékoztattak arról, hogy a gépet felküldik majd Budapestre, ahol szakértők fogják megvizsgálni."



"nem, te egy általános hozzáállást fejtettél ki, erre kérdéeztem rá. de jó. csak ezekre. ezekre miért, ha másra nem?"

Erre szerintem világos választ adtam. De hát még egyszer leírom.

Túl drágák az én pénztárcámnak.(szerintem nem csak az enyémnek)

Másrészt addig amíg nem tudom biztosan mit veszek addig nem tudom megítélni érdemes-e megvennem. A demók nem mérvadóak.

2011. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!